Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Ağustos 2014, Perşembe 09:57

Apple’dan göz bozukluğuna ilaç

Apple büyük bir yeniliğe daha imza attı. Göz problemi olan insanlar artık Apple’ın yeni teknolojisi sayesinde gözlük kullanmadan kullanılabilecek. Bu teknolojinin televizyon ve bilgisayarlarda da kullanılması muhteşem olacak. Özellikle bilgisayar başı çalışanlar için gözlük kullanımı sona erecek.

Apple yeni bir teknolojiye daha imza attı. Artık uygulama sayesinde göz bozukluğu olanların gözlük kullanmadan bilgisayar kullanmaları sağlanacak. Bu teknolojinin diğer elektronik aletlere de örnek olması bekleniyor.

Satış oranlarını her geöen gün artıran Apple Dünya Markası olduğunu her seferinde gösteriyor.

Tablet bilgisayarları gözlüksüz kullanmayı sağlayacak yeni bir ekran teknolojisi geliştirildi. Yeni sistem bir yazılım sayesinde kullanıcıların gözlük numaralarını temel alarak tablet bilgisayarların ekranlarındaki piksel ayarlarını kişiselleştiriyor. Ayrıca araştırmacıların eklediği özel bir film tabakası sayesinde görüntülerin keskinliği artırılıyor.

Son zamanlarda görüş sorunu yaşayanların bilgisayar ekranlarını kişiselleştirmek için çalışmalar yapılıyordu. ABD’de üniversitelerde araştırmacılar herhangi bir görüntü farklı açılardan ışığı tanımlayan bir algoritma geliştirdi. Geliştirilen protip iPod’a monte edildi. Yazılımın dışında bilgisayara iğne delikli bir film tabakası yerleştirildi. Bu şekilde görüntüler daha net ve açık şekilde görüldü. Bu yöntemin ileride görme sorunu yaşayanların tedavisinde de kullanılabileceği belirtiliyor.görüntü algılama sorunlarını ortadan kaldıran tabletlerin büyük bir yenilik olduğu görülüyor..yapılan son araştırmalardan sonra en yeni haliyle ortaya çıkacak olan tabletlerin yeniden ortaya çıkması planlanıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Beyin ölümü gerçekleşen anneye doğum yaptırıldı

Macar doktorlar bir kalp krizi nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen anneyi ve bebeğini iki buçuk ay yaşatıp, doğum yaptırmayı başardılar. Bebeğin...

Kapat