Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Temmuz 2012, Salı 19:01

Yunus Emre Bir Dilek Tuttu, İstanbul Şehir Hatları vapuruna kaptan oldu

ALL hastalığı ile mücadele eden 11 yaşındaki Yunus Emre’nin en büyük dileği bir gemi kaptanı olmaktı. Make-A-Wish® (Bir Dilek Tut Derneği) Türkiye’ye başvuran Yunus Emre’nin hayali, Novartis gönüllerinin desteği ile gerçek oldu.

Yunus Emre, Denizcilik İşletmeleri’nden alınan özel izinle, kendisi için hazırlanan kaptan üniformasıyla İstanbul Şehir Hatları’nın Eminönü-Kadıköy seferini yapan Fatih vapurunda kaptanlık yaptı. Kaptan olduğu yolculara anons edildikten sonra, vapurun kaptanlarının eşliğinde, kısa bir süre için dümene geçti. Daha sonrasında sadece fotoğraflardan tanıdığı Kız Kulesi’ne kendisini götüren teknenin de dümenini tutan küçük çocuğun keyfine diyecek yoktu.

Yunus Emre’ye rüya gibi bu özel günün hazırlanmasına Novartis çalışanları katkıda bulundu. Şirketin toplum yararına her yıl düzenlediği “Gönüllüler Günü” kapsamında bu yıl çeşitli bölgelerden 40 Novartis çalışanı biraraya gelerek, Yunus Emre’nin dileği ile birlikte 12 dilek çocuğunun hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Dilek çocuklarının hayallerini gerçeğe dönüşmek için çalışan Novartis gönüllüleri, bir hafta gibi kısa bir süre içinde, İstanbul, İzmir, Antalya ve Gaziantep’te beş yatak odası, dört bilgisayar, bir profesyonel fotoğraf makinası ve bir oyun konsolu dileklerini gerçekleştirdi. İstanbul’da Yunus Emre’nin heyecanına ortak olan gönüllülerden biri duygularını şöyle açıkladı: “Bir hayale inandığında insanın nasıl motive olduğunu ve moral gücüyle hastaların nasıl daha çabuk iyileştiğini görmek çok güzel. Bu açıdan derneğin çalışmalarını çok takdir ediyorum. Bizler de hastalara doğru zamanda doğru tedavileri sunabilmek için çalışıyoruz.”

Novartis, 1997 yılından beri her yıl faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde bir gününü toplumsal sorumluluk projesine ayırıyor. Bu çerçevede firma, son iki yıldır Bir Dilek Tut Derneği Türkiye faaliyetlerine katkıda bulunuyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Henkel yöneticileri, kanserli çocuklara umut vermek için kolları sıvadı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile işbirliği yapan Henkel, kanser tedavisi gören çocuklar ve aileleri için yapılan aile evinin bahçe...

Kapat