Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Temmuz 2012, Salı 18:31

Henkel yöneticileri, kanserli çocuklara umut vermek için kolları sıvadı

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle her zaman toplumsal değer yaratmaya odaklanan Henkel, anlamlı bir çalışmayı daha hayata geçirdi. Maddi sorunları nedeniyle tedavi süreci aksayan çocuklara destek vermek için kurulan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile işbirliği yapan Henkel, kanser tedavisi gören çocuklar ve aileleri için yapılan aile evinin bahçesinin düzenlenmesi üstlendi.

Türk Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri Genel Müdürü Mauro Beccaro ile Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Yapıştırıcı Teknolojileri Başkanı Csaba Szendrei’nin de bulunduğu 17 Henkel yöneticisi, binanın bahçesinin boyanması, duvar resmi yapılması, kitaplık monte edilmesi, bahçe çimlerinin yerleştirilmesi, çiçeklerin ekilmesi ve bahçe mimarisinin tamamen yenilenmesi işlemlerini gün boyu yoğun ve titiz bir çalışma ile tamamladı. Henkel ayrıca, vakfa gelir sağlanması amacıyla da yeni projeler üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Henkel yöneticileri, kanserli çocuklara umut vermek için kolları sıvadı

Çocuklara destek her şeyden önemli

Türk Henkel Kurumsal İletişim Müdürü Hande Ardane, kanserli çocuklar için güçlü bir yardım eli uzatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek,

“Ortadoğu ve Afrika bölgelerinden gelen üst düzey yöneticilerin, bizzat kendi emekleriyle bu katkıyı sağlamaları bizim için çok değerli. Bu çalışma, kurumsal gönüllülük konusunda tüm Henkel çalışanlarına örnek teşkil etti. Desteğe ihtiyacı olan çocuklarımıza ve ailelerine huzurlu bir ortam oluşturmak, tedavi süreçleri için moral ve katkı sağlamak, her şeyden daha önemliydi.”

dedi.

Katkımızı sürekli kılacağız

Türk Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri Genel Müdürü Mauro Beccaro ise şunları söyledi:

“Farklı ülkelerden yöneticileri sürece dahil etmek, yaptığımız katkıları çok daha anlamlı kılıyor. Ekip olarak böylesi bir gönüllülük etkinliğini ilk defa üstlendik ve Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki diğer ülkelerde de aynısını yapmak niyetindeyiz. Kendimizi tüm ülkelerde bu gönüllülük etkinliklerine dâhil olmaya adamış durumdayız. Bu doğrultuda desteğin devamlılığını sağlamak için yerel yönetim ekiplerimizi de bu sürecin içinde yer almak için teşvik edeceğiz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’nin önde gelen hastane grupları yabancılarla işbirliği imkânlarını görüştü

Acıbadem, Memorial, Florence Nightingale, Doğan, Dünya Göz ve VKV Amerikan Hastanesi gibi onlarca hastanenin katıldığı foruma yabancı sağlık kuruluşları yoğun...

Kapat