Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Ekim 2011, Salı 17:11

Van’da diyabetli hastalar için afet yardım çadırı kuruldu

Türkiye Diyabet Vakfı tarafından yapılan basın duyurusunda, Başkan Prof. Dr. M. Temel Yılmaz, depremden sonra bölgede yer yer elektrik kesintisi olması ve bazı sağlık merkezlerinin devre dışı kalması nedeniyle diyabetli hastaların ihtiyaçları için destek ve yardım almak amacıyla insülin enjektörlerinin, şeker ölçümü aletleri gibi malzemelerin Kızılay ve İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak dağıtılacağı bir merkez kurulduğunu bildirdi.

Duyuruda, büyük doğa felaketlerinde önceliğin acil hastalara verildiği, fakat kronik hastalığı olan hastaların da özellikle ilaç ve malzeme desteğine ihtiyacının olduğu, bu nedenle Türkiye Diyabet Vakfı’nın gerekli desteği sağlamak amacıyla tüm olanaklarını seferber ettiği ifade edildi.

Bölge’de diyabet ilaç ya da malzemelerine ihtiyaçları olan hastaların Van Merkez’de kurulan Diyabet Merkezi’ne ya da Prof. Dr. Hüseyin Avni Şahin (0-533-2518866) ve Nuray Yıldız’a (0-543-8207982) başvurabilecekleri belirtildi.

* Haberin fotoğrafı: sprogz@flickr


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK’nın yeni aşı adayı 5-17 aylık Afrikalı bebeklerde sıtma riskini yarı yarıya azaltıyor

GlaxoSmithKline'ın 1980'li yılların sonlarından beridir üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü RTS,S sıtma aşısı adayının faz 3 çalışmasının ilk sonuçları açıklandı.

Kapat