Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Temmuz 2013, Çarşamba 14:35

Üsküdar Üniversitesi ilaç geliştirecek

Üsküdar Üniversitesi nörolojik, psikiyatrik ve psikolojik birçok hastalığın genetik yatkınlıklarını araştırmak ve bu hastalıklar için ilaç geliştirmek amacıyla, Türkiye’nin ilk Nöropsikofarmakoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni kurdu.

Üsküdar Üniversitesi nörolojik, psikiyatrik ve psikolojik birçok hastalığın genetik yatkınlıklarını araştırmak ve bu hastalıklar için ilaç geliştirmek amacıyla, Türkiye’nin ilk Nöropsiko farmakoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni kurdu.

Santral Sinir Sistemini ilgilendiren nörolojik ve psikiyatrik hastalıkların 20’nci yüzyılın ikinci yarısına kadar insanoğlu için bir sır olarak kaldığını ifade eden Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Esra Sağlam, 20’nci yüzyılın ikinci yarısından itibaren psikiyatrik hastalıkların da biyolojik temellerinin olabileceği yönünde ön görülerin ortaya çıktığını söyledi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
SGK’dan ‘ceza iadesi’ açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu son yapılan düzenlemelerle kademeli cezalandırma kaldırılarak fazla alınan ilave ücretin 10 katı şeklinde cezai şart getirildiğine dikkat çekerek, fazla...

Kapat