Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Mart 2011, Çarşamba 13:33

Universal Hastaneler Grubu’nda yeni ortaklık

Bünyesinde Alman Hastanesi, Ege Sağlık, İtalyan Hastanesi, Çamlıca, Diyarbakır, Bursa, Tiran Hastaneleri gibi 18 hastaneyi barındıran Universal Hastaneler Grubu, Hong Kong merkezli fon yönetim şirketi ADM Capital’le anlaştı. Universal Grubuna bu işlemde danışmanlık hizmeti veren Daruma Kurumsal Finansman Genel Müdürü Okan Altuğ yaptığı açıklamada; nihai ortaklık anlaşmasının Mart ayı başında, Rekabet Kurulu iznini takiben imzalanacağını belirtti.

Türkiye’yi Tanıyan ‘Yurt Dışı Kaynaklı‘ Yatırımcılar

Universal Sağlık Yatırımları Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Universal Sağlık Grubu olarak, yıllar önce kararlı bir yürüyüşe başladık ve ilk günden bugüne kadar, ilke edindiğimiz prensiplerden asla ödün vermedik. Teknolojimizi sürekli yenileyip bilgi birikimimiz ve deneyimimizi her geçen gün arttırarak emin adımlarla yürümeye devam ettik. Grubumuza uzun bir süredir yabancı yatırımcı ilgisi bulunmaktaydı. Değerlendirmelerimiz sonucunda, sağlık sektörü için en iyisi olacağına inandığımız bir karara vardık." dedi. Dr.Ofluoğlu, yurt dışı kaynaklı ortağının Türkiye’de büyük yatırımlara imza attığını ve Türk iş dünyasının yakından tanıdığını ifade etti.

Dr.Azmi Ofluoğlu "Türkiye ve Arnavutluk’ta bulunan hastanelerimiz için gerçekleşen ortaklıktaki ana hedefimiz Türk sağlık sektöründeki lider konumumuzu, dünya devi ortaklarımızın uluslararası deneyimi sayesinde bölgesel ve hatta dünya çapında liderlik yarışına taşımak. Bu hedefe olan inancımız ile birlikte günlük ve operasyonel işleri modern kurumsal yönetişim ilkeleri ışığında profesyonel yöneticilere bırakıp birikim ve tecrübemizi ADM ile birlikte Yönetim Kurulu seviyesinde sürdürmeye karar verdik." diyerek sözlerini tamamladı.

ADM Capital’in bölgeden sorumlu ortağı Anthony Stalker ise, "ADM Capital olarak bugüne kadar Türkiye’de yaptığımız yatırımlardan son derece memnunuz ve duyduğumuz ilgi artarak devam ediyor. Universal’e yapmış olduğumuz yatırım, gruba, sektöre ve Türkiye’ye olan uzun vadeli inancımızın göstergesidir. Ülkenin ekonomik gelişimine katkıda bulunacağını düşündüğümüz yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

Öte yandan Universal Hastaneler Grubu’nda kısa süre önce ortaklık hedefleri doğrultusunda Dr. Mahir Turan Genel Müdür olarak atanmıştı.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Evde sağlık bakımı

Kalp yetmezliği veya diğer kronik hastalıkları olan kişilerin belirti ve semptomlarının düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gerekir. Sağlık bakım ekipleri bu...

Kapat