Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi'13, Ocak'ta İstanbul'da 5 Şubat 2013, Salı 13:35

Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’13, Mart’ta İstanbul’da

Sağlık ve bilişim dünyasının liderlerini buluşturan en büyük organizasyon olan Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’13 bu yıl 28-30 Mart 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor. “Sağlıkta İnovasyon” ana teması ile sektörün gündemini ve geleceğini belirleyecek olan zirvede, sağlık bilişimi alanında dünyadaki yeni gelişmeler, sağlık ve bilişim sektörü profesyonelleri ile paylaşılacak.

Sağlık Bilişim Derneği liderliğinde düzenlenen ve Sağlık Bakanlığı, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, OHSAD, İstanbul Medipol Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi desteği ile hayata geçen Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’13 kapsamında; Türk siyaset, kamu ve iş dünyasının önde gelen isimleri, sektöre yön veren liderler, akademisyenler, yöneticiler ve kanaat önderleri, sağlık bilişimindeki gelişmelerin sağlık sektörüne getireceği yenilikler ve sağlıkta inovasyon ile etkin kaynak kullanımı konularını değerlendirecek.

Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’13 kapsamında sağlık ve bilişim sektörünün ortak çalışması olarak hayata geçirilen yeni projeler, dünyadaki bu alandaki en son uygulamalar, sektörün geleceği ve özellikle “Dijital Hastane” projesi gibi konularda sektörün kanaat önderlerinin görüşlerini paylaşacağı çok önemli panel ve konferanslar da gerçekleşecek.

Sağlık ve bilişim dünyasını buluşturan Sağlık Bilişim Zirvesi’13 kapsamında, bu ikincisi düzenlenecek olan “Altın Steteskop Ödülleri” de gerçekleşecek.

Sağlık Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Keleş, bu yıl ikincisi düzenlenen zirveye dair şu açıklamaları yaptı;

“Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’13 geçtiğimiz yıl 1700 üzerindeki rekor katılımcı sayısını, bu yıl 3 katına yükselterek, 5 bine yakın sağlık yöneticisine ev sahipliği yapmayı hedefliyor. Dünyanın pek çok ülkesinden sektör liderlerini bir araya getirdiğimiz zirvede yine sağlık ve bilişim dünyasının geleceğini değerlendirip, gündemini belirleyeceğiz. Özellikle dünyadaki tüm yeni teknolojileri tek çatı altında topladığımız Dijital Hastane Platformu mutlaka görülmeli. Zirve sağlık ve bilişim sektöründe bulunan tüm yönetici ve profesyonellere açıktır. Etkinlikte işlenecek konular ve Dijital Hastane Platformu tüm yöneticilerin kişisel ve kurumsal geleceğini yapılandırmasına ve önümüzdeki 10 yılda sağlık bilişimindeki değişim hakkında derinlik kazanmasına olanak sağlayacaktır.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
En "sosyal" doktor kim?
En “sosyal” doktor kim?

Almanak sayımızda yer alan araştırma, doktorların Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların yanı sıra, hastaların yoğun olarak fikir alış-verişinde bulunduğu...

Kapat