Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Eylül 2012, Salı 20:32

Türkiye’nin yeni hastane markası Liv Hospital Ulus’un üst yönetimi belli oldu

Tıp dünyasında Türkiye markasını en üst noktaya taşımayı hedefleyen Liv Hospital Group, ilk hastanesini 2012 yılının sonunda İstanbul Ulus’ta açıyor. Türkiye’nin sağlık vizyonuna katkı sağlayacak grubun ilk halkası Liv Hospital Ulus’un kurucu kadrosu belli oldu.

Genel Müdür; Meri İstiroti

Liv Hospital Ulus Genel Müdürü Meri İstirotiSağlık sektörünün deneyimli isimlerinden, bugüne kadar pek çok başarılı projeye imza atan Meri İstiroti, Liv Hospital Ulus’a kurucu Genel Müdür olarak atandı. Liv Hospital Ulus Genel Müdürü Meri İstiroti, kariyerine 1990 yılında International Hospital’da başladı. Türkiye’de profesyonel hastane yönetimini ilk uygulayan yöneticiler arasında yer alan İstiroti, kariyerine 1999-2010 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubu’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. İstiroti, Acıbadem’de birçok yeni hastane açılışında görev alarak grubun bir sağlık ağı modeli oluşturmasına katkıda bulundu. 2010-2011 yıllarında Bozlu Holding’in Sağlık İşletmeleri ve Pazarlama Koordinatörlüğü görevlerini üstlenen Meri İstiroti, ardından Dünyagöz Hastanesi’nin Genel Müdür Yardımcılığı’nı yaptı. İstiroti, kariyeri boyunca 10’dan fazla sağlık kuruluşunun açılış sürecine liderlik yaptı.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası konferans ve panele konuşmacı olarak katılan İstiroti, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde Sağlık Hizmetleri ve Hastane Yönetimi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sağlık Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. “30 Yaşa Mektuplar” ve “Son Söz Doktorların” isimli iki kitabı bulunan İstiroti, halen Hastane Dergisi’nde köşe yazarlığını sürdürüyor.

Medikal Direktör; Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu

1990 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Asoğlu, 1996 yılında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’nden Genel Cerrahi uzmanlığını ve yine aynı yıl “Gastrointestinal Endoskopi” ve “Cerrahi Laparoskopi” sertifikalarını aldı.

2003 yılında, Mayo Clinic (Rochester/Minnesota, ABD) Genel Cerrahi Bölümü’nde sindirim sistemi kanserleri ve laparoskopik cerrahi üzerine eğitim alan Dr. Asoğlu 2004 yılında, uluslararası burs kazanarak eğitimine Memorial Sloan Kettering Cancer Center (New York, ABD) Genel Cerrahi Bölümü’nde, özofagus, mide, kolorektal ve pankreas cerrahisi birimlerinde devam etti.

Liv Hospital Ulus Medikal Direktörü Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu

Dr. Asoğlu İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2005 yılında doçentlik, 2010 yılında da profesörlük unvanını aldı. Dr. Asoğlu’nun Türk Cerrahi Derneği, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği, The Society of European Coloproctology, Ulusal Endoskopik-Laparoskopik Cerrahi Derneği, WeBSURG faculty member, The International Association of Surgeons, Gastroenterologists and Oncologists gibi bilimsel kuruluşlara üyeliği bulunuyor.

2005 yılından itibaren özel olarak, sadece sindirim sistemi kanserlerinin (kolorektal ve mide kanseri yoğunlukta olmak üzere) cerrahi tedavisi, özellikle de laparoskopik ve robotik yöntemle tedavisiyle uğraşan Prof. Dr. Asoğlu, bu alanda yaptığı çalışmalarını çok sayıda ulusal ve uluslararası konferans ve panelde konuşmacı olarak paylaştı. Yapmış olduğu çalışmalar ve bilimsel yayınlarıyla ulusal ve uluslararası platformlarda çok sayıda ödül alan Prof. Dr. Asoğlu, çok sayıda kursta eğitmen olarak görev yaptı.

Halen “European Journal Surgical Oncology” dergisinin ve “British Journal Surgery” gibi pek çok derginin makale eleştirmenliğini yürütmekte olan Prof. Dr. Asoğlu, 17. Ulusal Cerrahi Kongresi, 9 ve 10. Ulusal Laparoskopik Endoskopik Cerrahi Kongreleri’nin bilimsel sekreterliklerini üstlendi. Pek çok kitapta bölüm yazarlığı bulunan Prof. Dr. Asoğlu halen Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği’nin genel sekreterlik görevini yürütüyor.

Genel Müdür Yardımcısı: Dr. Uğur Keskin

Liv Hospital Ulus Genel Müdür Yardımcılığına ise yine sağlık sektörünün deneyimli isimlerinden Dr. Uğur Keskin atandı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında mezun olan Dr. Keskin, 2002-2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yüksek Lisans Programını tamamladı.

1999-2004 yılları arasında Kunart Medical Assistance’da sağlık sigortacılığı operasyonu (TPA) hizmetlerinin kurulması ve geliştirilmesi süreçlerinde görev alan Dr. Keskin, aynı dönemde provizyon, anlaşmalı kurumlar, hasar yönetimi, yirmi beşten fazla hekimin görev aldığı medikal çağrı merkezinin kurulması ve yönetilmesi görevlerini de üstlendi. 2004-2005 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak görev alan Dr. Keskin, 2005 yılının sonuna kadar Kunart Medical Assistance’da Operasyon Direktörü olarak görevini sürdürdü.

Liv Hospital Ulus Genel Müdür Yardımcısı Dr. Uğur Keskin

2006-2010 yılları arasında ESAS Holding şirketlerinden Medline’da kariyerine devam eden Dr. Keskin, bu süre boyunca önce Medline ve iştiraki Promed’in Yurtdışı Projeler Müdürlüğü, daha sonra Medline’ın sigorta sektörü portföy yönetimi-kamu ilişkileri yönetimi-iş geliştirme projelerinin yönetiminde görev aldı. 2007 sonunda İş Geliştirme ve Stratejik Planlama Direktörlüğü görevine atanan Dr. Keskin, Haziran 2008-Haziran 2010 döneminde Medline’da Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Kalite Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. Dr. Uğur Keskin, Liv Hospital Ulus’a katılmadan önce Anadolu Sağlık Merkezi’nde Kurumsal Hizmetler Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Bu süre boyunca çeşitli yurtiçi ve yurtdışı yatırım projelerinin fizibilite süreçlerinde aktif rol alan Dr. Keskin, Anadolu Sağlık Merkezi’nde kurumsal pazarlama, yurt içi pazarlama ekiplerinin kurulması, fiyatlandırma, kontrat yönetimi, hizmet planlama süreçlerinin liderliğini üstlendi.

Hasta Bakım Hizmetleri Grup Müdürü: Marziye İlhan

Liv Hospital Ulus’un Hasta Bakım Hizmetleri Grup Müdürü ise Marziye İlhan oldu. Ankara Cebeci Sağlık Koleji’nden mezun olan Marziye İlhan İşletme Fakültesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Hastane ve Sağlık Kuruluşlarında Yönetim Bölümünde Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı.

İlhan birçok hastanenin açılış aşamasında veya reorganizasyonunda, ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda sistem tasarımlarının oluşturulması, uygulamanın başlatılması ve sürekliliğinin sağlanmasında bizzat öncü oldu.

Liv Hospital Ulus Hasta Bakım Hizmetleri Grup Müdürü Marziye İlhan

Liv Hospital Ulus’a katılmadan önce Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde (SANERC) Direktör olarak mesleki kariyerine devam eden Marziye İlhan, aynı zamanda Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak da çalışıyor.

SANERC’ten önce VKV Amerikan Hastanesi’nde Hemşirelik Hizmetleri yönetim ekibinde 10 yıl süreyle çalışan İlhan, 1991-1993 yılları arasında Özel Çapa Hastanesi’nde Halkla İlişkiler ve Hastane Müdürü, 1986-1988 yılları arasında Nutricia ve Wyeth Laboratuvarları’nda tanıtım ve eğitim görevlisi, 1980-1986 yılları arasında da Sağlık Bakanlığı İstanbul Rehabilitasyon Merkezi’nde sorumlu hemşire görevlerini yürüttü.

Marziye İlhan yönetici olarak birçok sağlık kuruluşlarının profesyonel ekiplerinin yönetiminde planlama, organizasyoni yürütme, koordinasyon ve denetleme fonksiyonlarında liderlik yaptı. Yönetim ve Organizasyon, Toplam Kalite Yönetimi, Gelişim Eğitimleri ve Hemşirelik alanına yönelik birçok eğitim programının organizasyonunda da liderlik ve eğitimci rolünü üstlenen İlhan, hemşirelik alanına yönelik standartların oluşturulmasında, kitap ve rehberlerin yayınlanmasında da aktif rol aldı. Sağlık çalışanlarının farkındalıklarının arttırılması, yetkinliklerinin geliştirilmesi ve hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacı ile birçok ulusal kampanyalarının yürütülmesine liderlik yapan Marziye İlhan, kurucu üyeleri arasında yer aldığı Sağlık Yöneticileri Derneği’nin halen aktif üyelerinden birisi. Ayrıca Hastane&Hospital News Dergisi’nin 2003 yılında verdiği Özel Sektörde En Başarılı Yönetici Hemşire ödülünün de sahibi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Uluslararası Böbrek Vakıfları Federasyonu, Macaristan’da bir araya geldi

Türk Böbrek Vakfı, kongrenin düzenlediği poster yarışmasında "Dünya Böbrek Günü" birincisi seçildi.

Kapat