Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Mayıs 2011, Salı 13:04

Türkiye’nin tüp bebekleri İzmir’de buluştu

Türkiye’de ilk tüp bebek uygulamasını gerçekleştiren Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi Direktörü Prof. Dr. Erol Tavmergen ve ekibi tarafından düzenlenen tüp bebek merkezinin kurulduğu Ege Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen “Tüp Bebek Şenliği”ne Türkiye’nin bütün illerinden katılım oldu. Düzenlenen tüp bebek şenliğine Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün manevi evladı Ülkü Adatepe de katıldı.

Prof. Dr. Erol Tavmergen ve Ülkü Adatepe

18.04.1989’da ülkemizin ilk tüp bebeği Ece, 02.05.1989’da da ilk ikizleri Aykut Kenan Refik ile Kudret Evren Erol dünyaya geldiler. 22 yılda 6500’ü aşkın bebeğin dünyaya gelmesine rol oynayan Türkiye’nin ilk tüp bebek merkezi Ege Üniversitesi Tüp Bebek Bölümü, Merkezlerinde tedavi gören, Türkiye’nin farklı illerinden binin üzerinde tüp bebek ve ailelerini bu şenlikte bir araya getirdi. Tüp Bebek Şenliği’nde Ege Üniversitesi’nde dünyaya gelen çocuk ve gençlerden oluşan bir grup, kendi düzenledikleri defilede de yer aldılar. Ayrıca çeşitli aktivitelerde eğlenen çocuklar ve aileleri her sene olduğu gibi çok eğlendiklerini ve mutluluklarını diğer ailelerle ve Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi Ekibi ile paylaşmaktan dolayı çok sevinçli ve mutlu olduklarını bildirdiler.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sandoz çalışanları gönüllü projelerle toplumsal duyarlılıklarını ortaya koyuyor

Sandoz çalışanları, Gönüllüler Günü'ne bu sene dört farklı proje ile katılarak içinde bulundukları topluma ve yaşadıkları çevreye karşı duyarlılıklarını bir...

Kapat