Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Aralık 2011, Pazartesi 12:25

Türkiye’nin en beğenilen ilaç firması yine Pfizer oldu

Pfizer Türkiye, Capital dergisinin “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında “Sektörünün en beğenilen şirketi” seçilerek ilaç sektöründe birinciliği elde etti. Aynı araştırmanın Sürdürülebilir İtibar Liderleri başlığında ise “İlaç Sektöründe 10 Yılın Lideri” seçildi. Bu kategoriye 2002-2011 döneminde sektörlerinde ilk 3’te yer alan şirketler dahil edildi.

Capital dergisi tarafından GfK Türkiye araştırma şirketiyle birlikte yürütülen ve 37 sektörün en beğenilen ilk üç şirketinin seçildiği araştırma kapsamında, 8500 yöneticiye online anket gönderildi. Toplamda %28’i üst düzey, %61,9’u ise orta düzey yönetici olmak üzere, 500’ün üzerindeki şirketten 1592 yönetici anketi yanıtladı. Araştırmada iş dünyasının ideal şirket kriterleri arasında hizmet ve ürün kalitesi, müşteri memnuniyeti, güvenilir şirket olma, yönetim kalitesi ve şeffaflığı ve yenilikçilik ilk sıralarda yer aldı.

Pfizer Türkiye, Capital dergisi tarafından 2000 senesinden bu yana geleneksel olarak olarak yapılan araştırmada şimdiye kadar 9 defa “Türkiye’nin En Beğenilen İlaç Şirketi” seçildi. Bu sene ilk defa yapılan ve son 10 yılın en iyi şirketlerinin değerlendirildiği Sürdürülebilir İtibar Liderleri başlığında ise “İlaç Sektöründe 10 Yılın Lideri” oldu.

Pfizer Genel Müdür Yardımcısı ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Şebnem Girgin,

“İş ve ekonomi dünyasının itibarlı yayınlarından Capital dergisinin araştırmasında böyle prestijli bir ödül almış olmaktan dolayı Pfizer Türkiye ekibi olarak son derece gururluyuz. Pfizer Türkiye’yi en beğenilen ilaç firması seçen tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Yenilikçi ilaçlar geliştirmekten, henüz çare bulunmamış alanlarda araştırmalar yapmaya, yüksek standartta ürünler üretmekten sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirmeye kadar farklı pek çok başlık altında, daha sağlıklı bir yaşam için gerçekleştirdiğimiz gayretli çalışmalarımızın bu gibi ödüllerle karşılığını aldığını görmekten dolayı mutluyuz. Bu başarıda da yine en büyük payın Pfizer çalışanlarına ait olduğunu biliyoruz. Bu ödülü alırken duyduğumuz onuru tüm Pfizer’liler adına ifade etmekten son derece mutluyum”

dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Dünya Sağlık Örgütü Avrupa’yı kızamık konusunda uyardı

Dünya Sağlık Örgütüne göre Avrupa Birliği ülkeleri kızamık salgınları ile mücadele etmek için harekete geçmek zorunda.

Kapat