Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Ekim 2011, Perşembe 16:20

Türkiye’nin diyabetle savaşına Abdi İbrahim dopingi

Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim İlaç, diyabetin ve diyabet tedavisinin öneminin bilinci içerisinde yeni oluşturduğu tedavi grubunu diyabet ürünlerine ayırdı. Bu grupta diyabetli hastaların etkin şekilde tedavisine ve olumsuz sonuçların önlenmesine yönelik, eşdeğer ilaçların yer almasının yanı sıra, yeni ve yenilikçi ilaçların Türk tıbbı ile buluşturulması hedefleniyor.

“Aynı Pencereden Bakıyoruz” sloganı ve ruhu ile oluşturulan diyabet grubu hakkında konuşan Abdi İbrahim İlaç Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Dr. Cüneyt Gedikli, diyabetli hastaların yaşamına onların penceresinden bakarken, Türk hekimlerinin diyabet tedavisine yaklaşımına da onlarla aynı pencereden bakarak en etkin ve yenilikçi çözümleri sunmak amacıyla yola çıktıklarını belirtti.

“Aynı pencereden bakmak, hem hasta hem de hekimlerle empati kurabilmeyi, onların düşüncelerini ve duygularını anlamayı gerektiriyor”

diyen Dr. Cüneyt Gedikli, Abdi İbrahim İlaç’ın diyabet ekibi yapılanmasını, tüm bu noktaları hedefleyen stratejiler ve bu stratejilerle uyumlu projeler üzerine geliştirdiklerini ifade etti.

Ciddi metabolik hastalıklar arasında en yaygın olan diyabetli birey sayısı; nüfus artışına, yaşlanmaya, kentleşmeye, fiziksel aktiviteye ve obezite prevelansının yükselmesine bağlı olarak ciddi artış gösteriyor. Dünyada her 10 saniyede 2 kişiye yaşamı tehdit eden ve organ hasarlarına yol açabilen diyabet tanısı konuluyor ve her 10 saniyede bir kişi diyabet ya da diyabete bağlı olumsuz sonuçlar nedeniyle yaşamını yitiriyor.

2010 yılı itibarı ile tüm dünyada 285 milyon diyabetlinin olduğu tahmin ediliyor ve bu sayının 2030 yılına kadar 450 milyona yükselmesi bekleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
BMS Vakfı ve WHO’dan tüberküloz tedavisi için işbirliği

Vakıf, Afrika'da HIV ko-enfeksiyonunu da içerisine alan toplum tabanlı tüberküloz tedavisini desteklemek üzere WHO'nun tüberkülozla mücadele birimiyle işbirliğine giriyor.

Kapat