Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Haziran 2013, Perşembe 13:52

Türk Sanayinin çevre ödülü İlko İlaç’ın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Temiz Türkiyem’ yarışmasında İlko İlaç’ın üretim tesisleri  ‘Türkiye’nin En Temiz Sanayi Tesisi’ seçildi.  İlko İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde sunulan ödül için ‘Çok gurur duyduk. Bu ödül çevreyi  koruma ve geliştirme  kapsamında yaptığımız yatırım ve faaliyetlerimizde bizim için büyük bir teşvik unsuru olacak .’ dedi.

Yürüttüğü tüm çalışmalarda ‘Yüksek Kalite Politikası’ doğrultusunda hareket eden İLKO İlaç, çevre bilinci konusundaki başarısını belgelendirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bu yıl ikincisini düzenlediği ve başvuruların titizlikle değerlendirildiği  ‘Temiz Türkiyem’ yarışmasında, İlko İlaç ‘Türkiye’nin En Temiz Sanayi Tesisi’ ödülünü kazandı.

İlko İlaç’ın ödülü Dünya Çevre Gününde Ankara’da düzenlenen ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katıldığı görkemli törende verildi.

İlko İlaç adına ödülü alan Genel Müdür Hatice Öncel şu açıklamayı yaptı:

‘Gelecek nesillere daha refah bir dünya bırakmak, sürdürülebilirlik ve karbon ayak izimizi minimum seviyelerde tutmak bizim öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu nedenle ilaç sektöründe Anadolu’da yapılan en büyük yatırım olma özelliğine sahip tesisimizde daha kuruluş aşamasında enerji ve operasyonel verimliliği arttırıcı, çevre kirliliğini önleyici yönde altyapımızı oluşturduk.  Ancak bu doğrultuda çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı kesintisiz sürdürmeye devam ediyoruz.  Bu çabalarımızın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Türkiye genelinde tüm sanayi kuruluşları arasında yaptığı değerlendirmede takdir görmesi bize büyük mutluluk ve gurur verdi.’

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Beslenme küresel öncelik olmalı

Tıp dergisi Lancet'te yayımlanan bir araştırma, tüm dünyada, beş yaş altındaki çocukların yüzde 45'inin yetersiz ve dengesiz beslenme nedeniyle öldüğünü...

Kapat