Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

22 Mayıs 2014, Perşembe 15:15

Türk Eczacıları Birliği Heyeti Soma’ya gidiyor

Türk Eczacıları Birliği Soma’da yaşanan maden faciasının ardından ilçeye gideceğini bildirdi. Birliğin internet sitesinde yayınlanan bildiri şu şekilde:

Geçtiğimiz günlerde Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasının ardından kaybettiğimiz 301 işçimizin acısı dinmedi, dinmeyecek. Yüreklerimizi yakan bu elim olay, Türkiye tarihinin en büyük maden faciası olarak tarihe geçmiş, akıllarımıza kazınmıştır. Bir kez daha belirtmek isteriz ki, hayatını kaybeden işçilerimizin ailelerinin, evlatlarının, ana ve babalarının acılarını derinden hissediyor ve paylaşıyoruz.

Bu vesileyle altını çizmek isteriz ki, Türk Eczacıları Birliği olarak, 54 eczacı odamız ve 30 bin eczacımızla el ele verip başlattığımız yardım kampanyamız hala devam ediyor. Orada can veren kardeşlerimizin aileleri ve çocukları için yardım yapan eczacılarımız her geçen gün artıyor.

Bizler de, kampanyamız devam ederken, öncelikli olarak bölgedeki acıları paylaşmak ve ihtiyaçları tespit etmek amacıyla 23 Mayıs 2014 Cuma (yarın) günü Soma’ya gidiyoruz.

Soma bizim acımız. Soma bizim eksik yanımız. Bu acıyı ve yaşayanları unutmamak, unutturmamak için Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti olarak yarın Soma’da olacağız.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Akciğer kanseri aşısında sona yaklaşıldı

Dünya Sağlık Örgütü'nün desteğiyle 30 yıldır çalışmalarını sürdüren Küba'daki klinik çalışmalarına odaklandı. Kliniğin akciğer kanseri aşısı çalışmalarında sona yaklaştığı belirtiliyor....

Kapat