Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Mayıs 2013, Cuma 15:33

Türk doktorlar, zorunlu hizmet yapmayacak

Sağlık Bakanlığı, yetişmiş beyin göçünü tersine çevirecek adımlar atmaya hazırlanıyor. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Turizmi Daire Başkanı Dursun Aydın, mevzuat çalışmaları devam eden sağlık serbest bölgeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık serbest bölgelerinin kurulmasındaki hedefin yetişmiş insan gücünü Türkiye’ye çekmek olduğunu vurgulayan Aydın, bu yapı sayesinde aynı zamanda Türkiye’ye yüksek teknoloji çekilmesinin, Ar-Ge merkezleri ve teknokentler kurulmasının, böylelikle sağlık turizminin geliştirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.

Eğitimlerini yurt dışında tamamlayan Türk doktorlar, zorunlu hizmet yapmadan sağlık serbest bölgelerinde çalışabilecek. Sağlık serbest bölgelerinde görev yapacak, alanında söz sahibi yabancı doktorlar için diploma denkliği ve Türkçe şartı aranmayacak.

Mevcut özel hastanelerden alt yapısı ve şartları uygun olanlar da Sağlık serbest bölge statüsünde hizmet verebilecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK Türkiye'ye yeni İnsan Kaynakları Direktörü
Glaxo Afrika’daki çocuklara yardım elini uzatıyor

İngiltere'nin en büyük ilaç üreticisi GlaxoSmithKline, Afrika'daki çocuk ölümlerini engelleyecek yeni ilaçlar geliştirmek üzere yardım kuruluşu Save the Children'la bir...

Kapat