Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Nisan 2012, Çarşamba 14:47

Thea Pharma Türkiye, uzmanlarla buluştu

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Ankara Şubesi’nin düzenlediği Nisan Kursu’nun 32.’si, bu yıl 6-8 Nisan 2012 tarihleri arasında Ankara Sheraton Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Her yıl bir önceki yıldan daha büyük sayıda katılımcının ilgisiyle onurlandırılan kursun bu yılki konusu, “Pediatrik Oftalmoloji” idi. Kurs’ta, oftalmolojide çocukluk çağında en sık görülen hastalıklar ve bu konulardaki güncel yaklaşımlar ele alındı. Katarakt, glokom ve şaşılık cerrahilerinin çocuk hastalarda uygulanması konusunda bilinmesi gereken önemli noktalar da tartışıldı.

Türkiye’ye yeni giriş yapan Thea Pharma da toplantının katılımcıları arasındaydı. Kurs toplantısında konuşan Thea Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Jean-Frederic Chibret, Chibret ailesinin 150 yıllık oftalmoloji geçmişinden ve kendisinin Thea Grup’un 5. jenerasyonu olduğundan bahsetti. Sadece tek bir tedavi alanına odaklı olmadıklarını, önceliklerinin bir oftalmoloğun günlük pratiğinde ihtiyaç duyabileceği tüm alanlarda var olmak olduğunu belirtti. Dünyada 500 kadar kuruluş ile işbirliği içerisinde olduklarını, 65 ülkede ticari faaliyetler yürüterek büyümeye devam ettiklerini anlatan Chibret, aile şirketi olduklarını ve kendi sermayelerini kendi işlerine yatırdıkları için, yeni urun geliştirme ve yeni terapötik alanlara girme konusunda risk almaktan çekinmediklerinden bahsetti. Oftalmologlar ile birlikte olmanın, onları dinlemenin, gerçekten neye ihtiyaçları olduğunu anlamanın önemini ve asıl amaçlarının onlar ile “ortaklık” yapmak olduğunu anlatırken, Thea Laboratuarlarının 40 binden fazla oftalmoloğun hizmetinde olduğunu belirtti.

Thea Pharma Türkiye, uzmanlarla buluştu

Chibret,

“Türkiye pazarına girmek büyük bir adım, Türkiye’de bulunmaktan gurur duyuyoruz ve heyecanlıyız. Her ülkenin ekonomisi, sosyo-kültürel yapısı, kanunu ve regülâsyonları birbirinden farklı. İnovasyonu, o ülkenin sınırları dışından getiriyor olabiliriz ancak o ülkenin kültürüne de saygı duyuyor ve adapte olmaya çalışıyoruz.”

dedi.

Thea Pharma Türkiye Genel Müdürü Dr. Selin Erenoğlu, Turkiye’ deki göz hastalarının yaşam kalitesini artıracak ve mevcut tedavilere değer katacak ürünleri Turkiye’ye getirmeyi hedeflediklerini soyledi. Thea’nin küresel misyonu ile paralel olarak amaçlarının doktorların günlük pratiğinde çözüm ortağı olmak olduğunu belirten Dr. Erenoğlu, alerjiden kuru göze, göz kapağı hijyeninden göz vitaminlerine, enflamasyondan enfeksiyona kadar çok geniş bir portföy ile Türk tıbbının ve Türk halkının hizmetinde olmaktan gurur duyacaklarını belirtti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İlaç ve sağlık sektörü, soğuk zincir hizmeti toplantısında bir araya geldi

DHL Global Forwarding, dünya ilaç ve sağlık sektörü devlerine Türkiye'deki soğuk zincir çözümlerini tanıtmak üzere özel bir toplantı düzenledi.

Kapat