Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Nisan 2012, Çarşamba 14:09

İlaç ve sağlık sektörü, soğuk zincir hizmeti toplantısında bir araya geldi

Deutsche Post DHL bünyesindeki hava ve deniz taşımacılığı uzmanı DHL Global Forwarding (DGF), sıcaklığa duyarlı küçük miktarlardaki sağlık ürünlerinin taşınması için yepyeni bir çözüm oluşturdu.

Sunduğu “Soğuk LCL Hizmeti” sayesinde küçük miktardaki, sıcaklığa duyarlı sağlık ürünlerinin hava yolu ya da komple konteyner olmadan da deniz aşırı ülkelere ulaşımını sağlıyor. Bu sayede daha küçük miktarlardaki ürünler parsiyel tasımacılık kapsamında düşük maliyetlerle taşınabiliyor.

Türkiye’deki soğuk zincir çözümleri ile ilgili olarak DGF, dünya ilaç ve sağlık sektörü devlerine bir tanıtım yapmak üzere özel bir toplantı düzenledi.

Dünya DGF’den Avrupa, Ortadoğu ve Afrika CEO’su Thomas Nieszner ve MENAT CEO’Claudio Scandella’nın de hazır bulunduğu toplantıya ev sahibi olarak DGF Türkiye Genel Müdürü Kerem İnanç katıldı.

Konu ile ilgili bir konuşma yapan DHL Global Forwarding Türkiye Genel Müdürü Kerem İnanç,

“En önemli sey insan sağlığı oldugu için en ufak bir aksama insan hayatına mal olabiliyor. Sağlık ürünlerinde özellikle ilaçların taşınmalarında ürünlerin taşındığı süreçte bulundukları ortamlardaki dereceler çok önemli. Bu nedenle ısı kontrollü ürünlerin taşınmasındaki uzmanlığımızı yepyeni ve özel bir çözümle birleştirdik. Bu yeni çözüm sayesinde daha küçük miktarlardaki ürünler bozulmadan nihai varış yerlerine ulaşabilecek, müşterilerimiz de ürünlerini güvenli bir şekilde ulaştırmak istedikleri yere ulaştırabilecek.”

dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’nin ilk klon canlısı “Oyalı” yaşamını yitirdi

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Ana Bilim Dalı'nda dünyaya gelen Türkiye'nin ilk klonlanmış canlısı "Oyalı", Pazartesi günü...

Kapat