Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

15 Mayıs 2014, Perşembe 14:30

TEB maden işçileri için yardım kampanyası başlatıyor

30.000 eczacı güçlerini birleştirerek Soma’da hayatını kaybeden ya da yaralı olarak kurtulan maden işçilerinin ailelerine ulaştırılmak üzere nakdi yardım kampanyası başlatıyor.

Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

13 Mayıs günü Manisa Soma’daki kömür ocağında çıkan yangın sonucu yaşamını yitiren ve yaralı olarak kurtulan maden işçilerinin ailelerine destek olabilmek, ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek adına Türk Eczacıları Birliği olarak yardım kampanyası başlattık.

16 Mayıs 2014 Cuma günü itibariyle başlayacak olan yardım kampanyamız 30 Mayıs 2014 tarihine kadar devam edecektir. Yardım kampanyasına katkıda bulunmak isteyen eczacılar, kendi belirleyecekleri miktarda nakit yardımı bizlere ulaştıracaklardır.

Bir kez daha, bu yürek yakan olaydan sonra yaşamını yitiren tüm maden işçilerimize Allah’tan rahmet; ailelerine ve tüm Türkiye’ye sabır diliyor, acılarını yürekten paylaştığımızı bilmelerini istiyoruz.

Yardım eli uzatan 30.000 eczacı adına yürüttüğümüz yardım kampanyamızın bir nebze olsun acıların dinmesine katkı sağlamasını ümit ediyoruz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
ABD maden ölümleri sorununu nasıl çözdü?

ABD'de federal yetkililer, akciğer hastalıklarında görülen artışla mücadele amacıyla daha sıkı kurallar getiriyor. Böylece ülke çapında 1969'da yürürlüğe konulan modern...

Kapat