Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Mayıs 2012, Pazartesi 14:05

TBMM İnternet Komisyonu BRSHH’ın deneyimlerinden yararlanacak

İnternetin sosyal etkilerini araştırmak amacıyla kurulan TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ni (BRSHH) ziyaret etti.

Bilgi toplumu olma yolunda bilişim sektöründeki gelişmeler ile internet kullanımının başta çocuklar, gençler ve aile yapısı üzerinde olmak üzere sosyal etkilerinin araştırılması amacıyla kurulan TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, hazırlayacağı raporda BRSHH’in deneyimlerinden yararlanacak.

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı AKP Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın başkanlığında; CHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Ak Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, MHP Eskişehir Milletvekili Dr. Ruhsar Demirel, MHP Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru, AKP Elazığ Milletvekili Sermin Balık, CHP Bursa Milletvekili Dr. Aykan Erdemir ve AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Dr. Yıldırım Ramazanoğlu ve AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’dan oluşan heyet BRSHH Başhekimi Doç. Dr. Erhan Kurt tarafından karşılandı.

TBMM İnternet Komisyonu BRSHH'ın deneyimlerinden yararlanacak

BRSHH İnternet Bağımlılığı Polikliniği’nde incelemelerde bulunan komisyon üyeleri, Uzm. Dr. Ömer Şenormancı tarafından bilgilendirildi. Şenormancı, komisyon üyeleriyle BRSHH’ın internet bağımlılığı alanında oluşan bilimsel deneyimlerini paylaştı.

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı AKP Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, internet bağımlılığı ve internetin sosyal etkileri konusunda Türkiye’yi nasıl bir geleceğin beklediğine ilişkin konuların önemli olduğunu belirterek,

“İnternet teknolojisini sadece bir tehlike olarak görmüyoruz; çünkü biz komisyon olarak internetin sağladığı fırsatların arttırılmasını ve barındırdığı risklerin de azaltılmasını amaçlıyoruz.”

diye konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bir akciğer nakli de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı, 11 Mayıs 2012 tarihinde başarılı bir akciğer nakli gerçekleştirdi.

Kapat