Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Mayıs 2012, Cuma 14:50

Bir akciğer nakli de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı, 11 Mayıs 2012 tarihinde başarılı bir akciğer nakli gerçekleştirdi. Üniversite tarafından yayımlanan duyuruda, Esenyurt Devlet Hastanesi’nden alınan akciğerin, İÜ tıp Fakültesi’nde yatmakta olan silikozis tanılı bir hastaya başarılı bir operasyonla aktarıldığı belirtildi.

Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı kliniğinde gerçekleştirilen ameliyatı, Prof. Dr. Alper Toker, Op. Dr. Serhan Tanju, Op. Dr. Berker Özkan, Dr. Suat Erus, Dr. Murat Kapdağlı, Dr. Salih Duman’dan oluşan uzman ekip yaptı. Başarılı bir operasyon sonrası ekstübe olan hasta, 16 Mayıs’ta yoğun bakımdan servise alındı. Duyuruda, hastanın şu anda gayet iyi durumda olduğu belirtiliyor.

Daha önce, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ardışık akciğer nakilleri gerçekleştirilmişti. Son bir yıl içinde bu hastanelerden Yedikule E.A.H.’de 3, Kartal Koşuyolu E.A.H.’de de 3 nakil operasyonu yapılmıştı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sanofi Grubu internetteki yüzlerini yeniledi

Yeni ismi ve yeni logosu ile küresel stratejisini yansıtan Sanofi Grubu şirketlerinden Sanofi, Zentiva ve Genzyme'in internet siteleri yenilendi.

Kapat