Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Kasım 2013, Çarşamba 10:16

“Tam Gün Yasa” tasarısında 30 madde değişecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda iki aydır görüşülmeyi bekleyen ve bu haftanın görüşülecek tasarıları içinde de yer alan ‘tam gün yasa tasarısı’ dün sürpriz bir şekilde komisyona geri çekildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda iki aydır görüşülmeyi bekleyen ve bu haftanın görüşülecek tasarılarıiçinde de yer alan ‘tam gün yasa tasarısı’ dün sürpriz bir şekilde komisyona geri çekildi. Yeni düzenlemelerin mimar, mühendis avukat kökenli bütün hocaları kapsadığının ortaya çıkması üzerine, TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri ertelenmişti.

30 civarında maddede değişiklik yapılacak olmasını dikkatealan AK Parti grubu, Genel Kurul’da madde değişikliklerinin çok zaman alacağı için bunların komisyonda yapılmasını kararlaştırdı. Bu sebeple Meclis Sağlık Komisyonu, Genel Kurulgündeminde bulunan ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nı geri çekti. Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, ‘tasarıyı yeniden değerlendirmek için çektiklerini’açıkladı. Ünüvar, tasarıyı olgunlaştırdıktan sonra yeniden genel kurula havale edeceklerini belirtti. Yeniden revize edilecek tasarıda, üniversite hocalarına ödenen ek ücretlerde artış yapılacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Cleveland Clinic, İstanbul’da irtibat ofisi açtı

Cleveland Clinic, Türkiye’deki ofisi ile teşhiste ikinci görüş arayan veya ABD'de Cleveland Clinic doktorlarından randevu almak isteyen hastalara daha geniş...

Kapat