Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Kasım 2013, Çarşamba 09:52

Cleveland Clinic, İstanbul’da irtibat ofisi açtı

Cleveland Clinic, Türkiye’deki ofisi ile teşhiste ikinci görüş arayan veya ABD’de Cleveland Clinic doktorlarından randevu almak isteyen hastalara daha geniş erişim olanağı sağlayacak.

Cleveland Clinic, kamu kurumlarının işbirliği ve desteği ile İstanbul’da irtibat ofisini açtı. Ofis ABD’deki Ohio Hastanesinde tedavi görmeyi planlayan hastalar için rehberlik hizmetleri sunacak. Ofis aynı zamanda Türkiye’de hastalara yönetim danışmanlık hizmeti de verecek. Tıbbi eğitim girişimlerini destekleyecek olan ofis yerel sağlık kuruluşları ve Cleveland Clinic arasında doktor için eğitim programları da geliştirecek.

Cleveland Clinic, bölgedeki 25 yıllık geçmişiyle Türkiye’de çok sayıda hastayı tedavi ederken birçok Türk doktoru da Cleveland Clinic’de tıp eğitimi almış ve buradaki meslektaşlarıyla iş birliğini geliştirme fırsatı bulmuştur.

Cleveland Clinic Başkan ve CEO’su Dr. Toby M. Cosgrove “Cleveland Clinic olarak Türkiye’deki medikal çevreleriyle tıp bilgisinin paylaşılması ve ülkedeki tedavi koşullarının iyileştirilmesi konusundaki işbirliğinin geliştirilmesinden memnunuz. Tüm dünyadaki hastaların yararlanabilmesi için, tıptaki en ileri uygulamaları paylaşmak ve Cleveland Clinic’in misyonunu sınırların ötesine taşımak hedefimizdir”dedi.”

Cleveland Clinic’in Operasyon Başkanı ve COO’su William Peacock ise “Dünya çapında ünlü bir sağlık kuruluşu olarak bölgede yürütülen sağlık reformuna değer katmayı amaçlıyoruz. İstanbul ofisindeki çalışanlarımızın eğitim, öğretim ve bilgi paylaşımı konusunda Cleveland Clinic’in ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olacağına inanıyoruz.”

Cleveland Clinic Istanbul ofisi, Türkiye’de teşhiste ikinci görüş arayan veya ABD’de ki Cleveland Clinic’in doktorlarından randevu almak isteyen hastalara daha geniş erişim olanağı sağlayacak.

Cleveland Clinic Türkiye Bölge Direktörü, Dr. Aylin Özdemir-Lorenz ise “25 yıl boyunca her yıl Türkiye’den pek çok hasta ya kendi isteğiyle ya da hastanelerin yönlendirmesiyle başta kalp hastalıkları olmak üzere her konudaki tıbbi tedavi ve hastalıklar konusunda Cleveland Clinic’i tercih ettiler. Yeni irtibat ofisimizle hastalarımızın Cleveland Clinic ziyaretleri daha düzenli ve sorunsuz olarak gerçekleşecek.” dedi.

Cleveland Clinic, hastalara yönelik hizmetlerin yanı sıra bir dizi eğitim faaliyeti gerçekleştirmeyi planlıyor. Üç yıllık planın bir parçası olan bu eğitimle Cleveland Clinic, Türkiye’deki sağlık kuruluşlarının yanı sıra doktorlarla olan ilişkilerini ve bilgi paylaşımını geliştirmeyi hedefliyor.  Türkiye ve bölgedeki tıbbi tedavi konusunda en ileri uygulamaları tıp camiasıyla paylaşmak üzere eğitim kursları ve sempozyumlar düzenleyecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kök hücre naklinde Avrupa’yı yakaladık

Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'nde Erişkin Kök İliği ve Kök Hücre Transplantasyon Merkezi açılışında konuşan Prof. Dr....

Kapat