Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

11 Haziran 2012, Pazartesi 18:32

Spektrum 2012’ye gösterilen ilgi, eczanelerin artan önemi ortaya koydu

23 Kasım 2011’de ilki düzenlenen Spektrum Toplantıları‘nın ikincisi bu yıl 6-7 Haziran tarihlerinde İstanbul’da Cevahir Hotel Convention Center’da gerçekleştirildi. Pharma Tailor Made Services (PTMS) tarafından düzenlenen etkinlik, bu yıl daha yoğun eczacı katılımı ile yapıldı. Yaklaşık 500 katılımcının izlediği iki günlük toplantıda, ilaç sektörünün gündemindeki konuların yanı sıra, eczacıların da ilgisini çeken ve mesleki konularda onları aydınlatan birçok başlık da yer aldı.

İlaç firmalarının eczacılara yönelik katma değer katan uygulamaları, güncel sorulara cevaplar, en güncel eğitim başlıkları, ilaç firmalarına güçlü networking ortamı sağlayan stand aktiviteleri Spektrum 2012’de bir araya geldi. Spektrum 2012, ilaca dokunan tarafların örnek uygulamaları, eczacı temsilcilerinin konuştuğu paneller, ilaç sektörünün temsil edildiği paylaşım platformu, yurt dışından yerelleştirilebilir örnek uygulamalar ve keyifli, verimli eğitim oturumları ile katılımcılarla buluştu.

CHP Manisa Milletvekili Ecz. Özgür Özel ve Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak Spektrum 2012 katılımcıları arasındaydı

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Manisa Milletvekili Ecz. Özgür Özel, sağlıkta dönüşümle birlikte eskinin hastalarının bugünün müşterileri haline geldiğini söyledi. Ecz. Özel, yeninden düzenlenen 6197 sayılı Kanun’un, eczacının geleceğe umutla bakmasını sağladığını belirtti ve yeni yasanın etkilerinin 7-8 yıl sonra görülmeye başlayacağını ifade etti. Ecz. Özel’in ardından söz alan Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak ise, sürekli değişen Sağlık Uygulama Tebliğ’leri (SUT) nedeni ile eczacının adaptasyonunun zorlaştığına dikkat çekti.

Bursa Ecza Kooperatifi (BEK) Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Ebubekir Beyri Spektrum 2012'de konuştu

Etkinliğin ikinci gününün açılışında konuşan Bursa Ecza Kooperatifi (BEK) Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Ebubekir Beyri, 6197 sayılı kanunun eczacılar tarafından olumlu karşılandığını, yıllardır beklenen yasanın faydalı taraflarının olduğunu belirterek eczacıların mevcut sorunlarının hala devam ettiğini de vurguladı. Eczacıların en büyük sorunlarının başında gelir-gider arasındaki açığın geldiğini söyleyen Ebubekir Beyri, mevcut sorunların çözümünün etik değerlerin arkasında durarak birlik olmaktan geçtiğini belirtti.

Spektrum 2012'ye gösterilen ilgi, eczanelerin artan önemi ortaya koydu

Her iki günde, açılış konuşmaları ardından gerçekleşen panel oturumlarında katılımcılar, ilaç sektörünün yeni trendlerini, teknikleri ve uygulamaları başarılı yöneticilerden ve otoritelerden dinleme ve öğrenme şansına sahip oldular. Ayrıca ilaç sektörü, dağıtım kanalları, eczacı meslek örgütleri ve eczacılardan oluşan katılımcılarla bir araya geldiler.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Pfizer, “Hayvan Sağlığı” iş kolunu bağımsız bir şirkete dönüştürüyor

Firma tarafından yapılan açıklamada, hayvan sağlığı iş kolunun "Zoetis" ismi ile bağımsız bir şirket olarak Pfizer'den ayrılacağı belirtildi.

Kapat