Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Eylül 2012, Pazartesi 17:37

Siemens, ABD merkezli ultrason ekipmanları üreticisinin varlıklarını satın alıyor

Siemens Sağlık, Penrith şirketinin tüm varlıklarını satın almak üzere kesin bir anlaşmaya vardığını duyurdu. ABD’nin Pennsylvania eyaletindeki Plymouth Meeting bölgesinde bulunan Penrith, entegre ultrason görüntüleme sistemleri üretiyor. Siemens, bu satın almayla müşterilerine yeni ve gelişmiş tanı kapasitesi sunacak. Satın alma işleminin 2012 yılının Eylül ayında tamamlanması bekleniyor.

Siemens Sağlık Ultrason Teknolojileri Birimi’nin CEO’su Jeffrey Bundy, bu satın almayla ilgili olarak şunları belirtiyor:

“Bu satın alma işlemi Siemens’i, ultrason piyasasına yeni ve daha anlamlı çözümler sunabilecek, cazip iş segmentlerindeki varlığını güçlendirebilecek benzersiz bir konuma taşıdı. Bu satın almayla Siemens, Sağlık Sektöründeki yenilikçi gücünü ve rekabetçiliğini artırmaya stratejik olarak odaklanıyor.”

Halen Penrith’in Başkanı olan ve satın alma prosedürünün tamamlanmasıyla birlikte Siemens Ultrason Birimi Başkan Yardımcısı ve Hastabaşı Çözümler Genel Müdürü olarak atanmasına karar verilen Michael G. Cannon ise konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yapıyor:

“Siemens Sağlık’a katılmaktan çok mutluyuz. Ürün portföyümüz ve ultrason cihazlarının küçültülmesi alanındaki teknolojik yetkinliğimiz sayesinde Siemens, ultrason tekniğinin tıptaki rolünü geliştiren ve genişleten öncü teknolojileri, geleceğin inovasyonlarını, özellikle de farklı pazarların ihtiyaç ve yöntemlerine hitap eden inovasyonları geliştirme yeteneğini artıracaktır.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Erkek doğum kontrol hapı için ilk adım

Cell'de yayımlanan makalede, erkeklerin üreme yeteneklerini geri dönüşebilir şekilde bloke edilmesine olanak sağlayacak bir molekül keşfedildiği rapor ediliyor.

Kapat