Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Mart 2012, Cuma 14:40

Servier İlaç, bilimsel araştırmaları ödüllendirmeye devam ediyor

Servier İlaç kardiyoloji alanında Türkiye’de uzun yıllardır sürdürdüğü bilimsel araştırma ve klinik çalışmaların yanı sıra mezuniyet sonrası eğitim programlarına da destek oluyor.

2011 Büyük Ödülü Dr. Murat Sezer’e verilmişti

“TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülleri”nin ilki geçen yıl verildi. Birincilik ödülü İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi öğretim üyesi Dr. Murat Sezer’in; ikincilik ödülü Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Dr. Kürşat Tigen’in ve üçüncülük ödülü ise Bilecik Devlet Hastanesi’nden Dr. Oğuz Karaca’nın oldu.

2012 başvuruları başladı

Servier İlaç ve Türk Kardiyoloji Derneği‘nin işbirliği ile hayata geçen “Servier Bilimsel Yayın Ödülleri”nin bu yılki başvuru süreci başladı. Araştırmacılar tarafından gönderilen yayınlar, TKD Yönetim Kurulu’nun görevlendirdiği bir bilimsel komite tarafından değerlendirilecek. Değerlendirmeye tabi tutulan hipertansiyon, koroner arter hastalığı ve kalp yetersizliği alanlarında SCI (Science Citation Index), SCI-Expanded kapsamında uluslararası dergilerde veya TKD Arşivi’nde yayınlanan en iyi 3 uluslararası makale “Servier Bilimsel Yayın Ödülleri”ne layık görülecek.

Bilimsel komite tarafından ödüle layık görülen makaleler;

  • En iyi yayın ödülü; 6.000 TL
  • En iyi ikinci yayın ödülü; 3.000 TL
  • En iyi üçüncü yayın ödülü; 1.500 TL olmak üzere ödüllendirilecek.

11-14 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 28. Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nde açıklanacak olan TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülleri’ne başvurmak isteyen araştırmacıların, hipertansiyon, koroner arter hastalığı veya kalp yetersizliği alanlarında, bir önceki yıl veya ödülün verileceği yılın Eylül ayına kadarki süre içinde SCI, SCI-Expanded kapsamında uluslararası dergilerde veya TKD Arşivinde yayınlanan bilimsel çalışmalarını Türk Kardiyoloji Derneği’nin (Darülaceze Cad. Fulya Sok. Ekşioğlu İş Merkezi No 9/1 Okmeydanı 34384 İSTANBUL) adresine ulaştırmaları gerekiyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MEMEDER’den “A sınıf”ı proje

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), hazırladığı etkin projeleriyle Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun A seviyesi olarak seçtiği iki merkezden biri oldu.

Kapat