Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Mart 2012, Perşembe 19:26

MEMEDER’den “A sınıf”ı proje

Türkiye’de meme sağlığı konusunda yaptığı çalışmalarla hastalığın önlenmesi ve tedavisinde öncü bir rol üstlenen Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), hazırladığı etkin projeleriyle Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun A seviyesi olarak seçtiği iki merkezden biri oldu. Kurumun Viyana’da organize ettiği ve farklı ülkelerden onlarca bilim adamının katıldığı toplantıda “Gelişen Ülkelerde Meme Kanserinde Taramanın ve Mamografi Kalite Kontrollerinin Etkisi” konulu projeler tartışıldı. 4 günlük toplantı sonucunda belirlenen projeler arasından MEMEDER, A seviyesi olarak seçilen 2 merkezden biri olarak belirlendi.

Projenin amacı, meme kanseri için tarama uygulamayan ülkelerde, taramanın saptanan kanserler üzerine etkisi ve mamografide kalite kontrolünün tarama üzerine etkilerinin araştırılmasıydı.

Hindistan, Costa Rica, Makedonya, Bosna, Pakistan, Nijerya, Kenya, Filipinler, Zambia, İrlanda ve Uganda gibi ülkelerin katıldığı organizasyon Birleşmiş Milletler binasında gerçekleştirildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Merck Serono Türkiye’ye firmanın global merkezinden ödül

Merck Serono Türkiye Onkoloji Ekibi'nin Sapphire'de gerçekleştirdiği "Kolon Kanserine Karşı Harekete Geçin!" projesinin başarısı uluslararası yankı uyandırdı.

Kapat