Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Mart 2012, Perşembe 19:07

Merck Serono Türkiye’ye firmanın global merkezinden ödül

Kanser hastalığı konusunda halkı bilinçlendirmek, erken tanının önemini vurgulamak, dengeli beslenmenin, fiziksel aktivitenin ve korunma odaklı yaklaşımların altını çizmek amacıyla geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Kolon Kanserine Karşı Harekete Geçin!” projesinin başarısı övgü toplamaya devam ediyor. Proje ilk olarak geçen yıl yapıldı ve geleneksel olarak her yıl yapılması planlanıyor.

Merck Serono Türkiye Onkoloji Ekibi, Tıbbi Onkoloji Derneği, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği, Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı ile birlikte "Kolon Kanserine Karşı Harekete Geçin" sloganı ile, kolon kanseri hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek, düzenli sağlık taramaları ve erken teşhis ile önlenebilir bir hastalık olduğunu kamuoyuna duyurmak amacıyla, 24 Nisan 2011 tarihinde, Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek binası olan Sapphire’de bir koşu gerçekleştirmişti. Hekimlerden, hastalardan, hasta yakınlarından ve gönüllülerden oluşan yaklaşık 100 kişilik bir grup, İstanbul Sapphire’in merdivenlerinden en üst kata çıkmışlardı.

Merck Serono Türkiye Onkoloji Ekibi

Kanser konusunda toplumda farkındalık yaratarak kamuoyunun bilinçlendirilmesini sağlayan projenin Türkiye genelindeki başarısını takip eden Merck Serono Global Merkezi, Türkiye Onkoloji Ekibi’ne bu programı geliştirme ve uygulama sürecinde sergilediği liderlik yaklaşımı için Üstün Başarı Ödülü verdi.

Projenin bu yıl ve önümüzdeki yıllarda devam edeceğini söyleyen Merck Serono Türkiye Onkoloji Bölümü Direktörü Belma Kurdoğlu,

"Amacımız halkımızı kanser konusunda bilinçlendirmek ve kanserden korunma, kanserin önlenmesi ve kanser vakalarının erken evrelerde yakalanmasına yönelik tarama programlarının, kanserle mücadelede katkılarının çok önemli olduğunu vurgulamak. Projenin başarısının ülke dışında da değer kazanması ve örnek alınması bizim için çok önemli."

diye konuştu.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MSD Türkiye’ye yeni Genel Müdür

MSD Türkiye'nin yeni Genel Müdürü Christian Holmer oldu. Holmer, sektördeki 25 yıllık deneyimi ile Ocak 2012 itibari ile çalışmalarına başladı.

Kapat