Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Mart 2012, Perşembe 13:32

MSD Türkiye’ye yeni Genel Müdür

Christian Holmer Ocak 2012 itibariyle MSD Türkiye‘nin yeni Genel Müdürü olarak göreve başladı. İlaç sektöründe 25 yıllık bir tecrübesi olan Christian Holmer daha önce Rusya, Orta Doğu Avrupa, Latin Amerika ve ABD de dahil olmak üzere pek çok küresel pazar ve bölgede; finans, ticari operasyonlar, pazarlama ve genel müdürlük gibi önemli pozisyonlarda görev yaptı.

MSD’ye katılmadan önce dokuz yıl süreyle Pfizer Rusya’da Genel Müdür olarak görev yapan Holmer, son dönemde Rusya’daki Pfizer-Wyeth birleşmesinden sorumlu oldu.

Holmer yeni görevi ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Çok güçlü bir geçmişe sahip ve işleri konusundaki heyecanlarını her fırsatta ortaya koyan profesyonellerin görev yaptığı MSD gibi bir şirkete katılmış olmaktan ötürü çok mutluyum. MSD Türkiye karşılanmamış hasta ihtiyaçlarını karşılamak ve bilimsel mükemmelliyetçiliği işinin merkezine almak için hastalara ve doktorlara odaklanmıştır. Sağlık alanında verdiği tüm hizmetler konusunda başarıyı kendine amaç edinen Sağlık Bakanlığı’nı, kendi alanımızdaki her konuda desteklemeye devam edeceğiz. Kişisel olarak şimdiden bu ülkeye bağlandığımı hissediyorum.”

İsveç Stockholm Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Christian Holmer, yeni görevine başlamasının ardından iki oğlu ve eşiyle birlikte İstanbul’a yerleşti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Medical Park’ın Somali’de yaptırdığı hastane “Shifa” açıldı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Somalili yetkililerin katılımıyla hizmete açılan hastanede aylardır acil ameliyat bekleyen 400 kişi ilk etapta tedavi...

Kapat