Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Şubat 2012, Salı 16:09

Serkan Yağcıoğlu, GSK Ortadoğu ve Afrika Aşı Bölge Direktörü olarak atandı

GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye Aşı ve Onkoloji İş Birimleri Direktörü olarak görev yapan Serkan Yağcıoğlu, GSK Ortadoğu ve Afrika Aşı Bölge Direktörü olarak atandı. Yağcıoğlu yeni görevinde GSK Ortadoğu ve Afrika Bölgesinin başına geçen Yiğit Gürçay’a bağlı olarak 30 ülkedeki aşı ticari faaliyetlerinin yönetiminden sorumlu olacak.

Serkan Yağcıoğlu yeni görevi ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Hastalıkları önleyerek toplum sağlığını geliştiren ve değer yaratan aşılar, Ortadoğu ve Afrika gibi gelişmekte olan ülkelerin bulunduğu bölgelerde hayati öneme sahiptir. GSK gibi aşı geliştirme ve üretiminde dünya lideri yenilikçi bir ilaç firmasının bu alanda bölgeye yapacağı önemli katkıları bulunuyor. Bu katkıların gerçekleşmesini sağlayabileceğim böyle bir göreve atanarak uluslararası görev alan Türk yöneticiler arasına katılmaktan onur duyuyorum.”

Serkan Yağcıoğlu Hakkında

37 yaşında olan Yağcıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra MBA derecesini Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Farklı uluslararası ilaç firmalarında 13 yıllık tecrübesi bulunan Serkan Yağcıoğlu, 2007 yılında GSK’ya katıldı. GSK’da bulunduğu süre içinde Resmi İlişkiler, Ruhsatlandırma, Pazara Erişim, Onkoloji ve Aşı İş Birimleri Direktörlüğü gibi önemli sorumluluklar üstlendi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Eczacılar Mart’ta “Geleceğin E-Hali”nde buluşuyor

Bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED), Geleceğin E Hali Buluşması'nın tarihlerini 23-25 Mart 2012...

Kapat