Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Şubat 2012, Pazartesi 20:15

Eczacılar Mart’ta “Geleceğin E-Hali”nde buluşuyor

Bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED), Geleceğin E Hali Buluşması’nın tarihlerini 23-25 Mart 2012 olarak açıkladı. Etkinlik İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Büyük Buluşma’da özellikle daha sağlıklı bir yaşam için tüm sağlık sektörü bileşenlerinin gelecekte üsteleneceği roller, sorumluluklar, koruyucu ve danışman eczacılık, ele alınacak. İlaç, dermokozmetik, OTC ve kişisel bakım kategorilerinin yönetimi gibi konularla ilgili uygulamalı eğitimler gerçekleştirilecek.

Her günün sonunda en büyük salonda gerçekleştirilecek “İlaç Gibi Sohbetler” bölümünde ise akılcı ilaç kullanımı, tamamlayıcı ilaç desteklerinin eczanedeki önemi ve rolü, devletin ilaç politikalarına eczacının nasıl destek olabileceği, ilaç tüketiminin optimize edilmesi, sağlık sektörünün geleceği ve sağlıkta eczanenin yeri, bitkisel destekler gibi hayati konular tartışılacak. İlaç Gibi Sohbetler’de sektör firmalarından, kurumlarından ve kamu kuruluşlarından katılacak önemli konuklar gündem yaratacaklar.

Gelecegin E Hali Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Ecz. Adile Özdağ,

“Eczacılar halk sağlığında koruyuculuk ve danışmanlık görevini üstlenmelerinin yanında, gelecekte ise ilaç harcamalarını azaltıp devletin bütçesine de katkıda bulunmak istiyorlar. Geleceğin E Hali, bugüne kadar düzenlenen en büyük eczacılık buluşması olacak.”

diyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yeni hizmet binası

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından 65 milyon TL harcanarak yapılan yeni bina, Haziran ayı sonunda hizmete başlayacak.

Kapat