Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

31 Aralık 2009, Perşembe 13:24

Santa Farma, Elsys deneyiminde SAP’ye geçiyor

Santa Farma İlaç, uluslararası rekabetteki konumunu, Elsys danışmanlığında hayata geçirilecek SAP projesi ile güçlendirmeyi hedefliyor. İş süreçlerinin SAP uygulamaları ile entegre edileceği proje, ilaç sektöründe yer alan Santa Farma’nın maliyet izlenilebilirliği, iş süreçlerinin standardize edilmesi ve hammadde temininden üretim aşamasına kadar tüm süreçlerin denetim altında tutulması hedeflerini destekleyecek.

 
Proje ile finans, satış, dağıtım, üretim ve kalite ana başlıkları altında pekçok farklı modül devreye alınacak. Raporların hızla oluşturulması ile karar alma süreçlerinin hızlandırılması amaçlanan projenin, 2010 itibariyle canlı kullanıma geçirilmesi planlanıyor.
 
 
Santa Farma İlaç Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza Erol Kiresepi, bilgi fazlalığını engelleyerek doğru zamanda doğru bilgiye ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi. Projenin başarıyla tamamlanacağına inandıklarını belirten Kiresepi, "Proje ile iş süreçlerimiz FDA, Avrupa Birliği, Sağlık Bakanlığı ve Santa Farma’nın prosedürleri tek bir sistem üzerinden daha etkin takip edilebilecek. Şirket içindeki süreçlerde tam entegre bilgilere ulaşmak, pazarın değişimini dikkatle takip etmek bizim için önem taşıyor." şeklinde konuştu.
 
Elsys Genel Müdürü Savaş Komban ise, Santa Farma’nın süreçlerine uygun bir yol haritası çizerek projeye başladıklarını belirterek, bütün süreçlerin uçtan uca entegre bir yapıya kavuşturulacağını belirtti. Komban, "Elsys olarak bir danışmandan çok Santa Farma’nın bir üyesi gibi olacağız. Sizin hedefleriniz bizim hedeflerimizdir." dedi.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Akıl süzgeci yüreğin ayrılmaz parçasıdır

"Kişisel ve mesleki donanımımı, gündelik hayatla ilgili birtakım detayları anlamak ve açıklamak isteyen insanların kullanımına sunuyorum." cash advance no credit...

Kapat