Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Mart 2012, Pazartesi 19:04

Sanofi’nin desteğiyle bisikletle dünya turuna çıkan Fransız çift, İstanbul’daydı

Sanofi Grup bünyesinde çalışırken tanışıp evlenen Marie ve Pascal Houdant çifti geçtiğimiz Ağustos ayında, tandemle (çift kişilik bisiklet) 1 yıl sürecek bir dünya turuna çıktılar. Amaçları Güney Doğu Asya ve Güney Avrupa ülkelerinde sağlığa erişim hizmetlerini iyileştirmek için çalışan derneklerle buluşmak, bu derneklerin faaliyetlerine şahit olmak, ihtiyaçlarını tespit etmek ve seslerini dünyaya duyurmak.

İkisi de Fransa’da Sanofi çalışanı olan Marie ve Pascal Houdant çifti, dünya turunu finanse etmek için Sanofi’nin de aralarında bulunduğu şirket ve kuruluşlardan destek görüyor. Çift ayrıca uğradıkları ülkelerde Sanofi çalışanları ile buluşup deneyimlerini paylaşıyor. Şubat sonunda İstanbul’a gelen çift, hem Sanofi merkez ofiste hem de Lüleburgaz fabrikada çalışanlarla buluştu ve onlarla hem yolculukta hem Sanofi’nin Fransa ofisinde edindikleri deneyimleri paylaştılar.

Sanofi'nin desteğiyle bisikletle dünya turuna çıkan Fransız çift, İstanbul'daydı

1 yılda 10 ülke ziyareti ve 11 bin kilometre yol yapacaklar

Tandemle yolculuğa Hong Kong’dan başlayan Marie ve Pascal, Laos, Vietnam, Kamboçya ve Tayland’a uğradı. Şubat’ın son haftasında İstanbul’a uçan çift, yaklaşık bir hafta Türkiye’de vakit geçirdikten sonra turun ikinci adımının ilk durağı olan Yunanistan’a ulaşmak için tandemleriyle yola koyuldular. Yunanistan’ın ardından Arnavutluk ve İtalya’ya uğrayacak olan çift, Temmuz’da son durak olan Strazburg’a ulaşacak. Yaklaşık 1 yıl süren bisiklet turu boyunca çift, 10 ülke ziyaret etmeyi ve toplam 11 bin kilometre yol kat etmeyi hedefliyor.

letandemclasante.net adlı web sitelerinde yolculukları ile ilgili günlük tutan çift, böylece hem deneyimlerini herkesle paylaşmayı hem de dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan insanların sağlığa erişim koşulları ve ihtiyaçları ile ilgili farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Sitede bir proje yürüten çift, kat ettikleri kilometreleri satıyor. Kilometreleri satın almak isteyenler, her bir kilometre başına sitede yer alan sivil toplum kuruluşlarına 1 Euro bağış yapıyor. .Marie ve Pascal çifti bu site aracılığı ile farklı bölgelerde tanıklık ettikleri yerel projeleri takipçilerine gösterebilmeyi, bu projeler için maddi ve manevi destek toplamayı ve gene bu bölgelerdeki medikal gelişmeleri tüm dünya ile paylaşmayı hedefliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sonuçlar, dizüstü bilgisayar ve kablosuz interneti kısırlıkla ilişkilendiriyor

Araştırmaya göre kucakta dizüstü bilgisayar kullanımı sırasında Wi-Fi'dan yayılan elektromanyetik dalgalarla testislerde oluşan yüksek ısı, sperm hareketliliğini ve genetik yapısını...

Kapat