Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Ağustos 2012, Perşembe 13:23

Sanofi Türkiye, Geleceğin Kadın Liderleri Projesi ile 2012 Communitas Ödülü’nü kazandı

Sanofi Grubu, Türkiye’deki kadın istihdamını artırmak üzere hayata geçirilen Geleceğin Kadın Liderleri projesi ile toplumsal destek ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarındaki en prestijli uluslararası ödüllerden Cummunitas 2012’nin sahibi oldu. Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliği ile yürütülen projede Sanofi Grubu Türkiye, projeye verdiği desteklerden ötürü Gönüllü Proje Sponsorluğu dalında ödüle layık görüldü.

Sanofi, girişimci kadınları destekleyen projesi ile ödüllendirildi

Dünya çapında kadın çalışan sayısının artırılması için önemli yatırımlar yapan Sanofi Grubu’nun Türkiye’de 2010’dan beri KAGİDER ile beraber yürüttüğü Geleceğin Kadın Liderleri projesinin amacı genç kadınların iş arama süreçlerini kolaylaştırmak ve toplum ve iş hayatındaki yerlerini kuvvetlendirmek.

Geleceğin Kadın Liderleri projesinde, programa katılan genç kadınlar, kariyer planlaması, iş ahlakı, etkin iletişim, işyeri davranış biçimleri, iş aramada teknolojinin kullanımı, CV yazma, mülakat süreci, hedef belirleme, bankacılık, telekomünikasyon ve reklamcılık konusunda eğitim alıyor. Program kapsamında 2010’da 56, 2011’de ise 61 olmak üzere bugüne dek toplam 117 genç kadın eğitimlerini tamamlayarak sertifika aldı. Sertifikalarını alan genç kadınlar, iş arama süreçlerinde 6 ay boyunca Sanofi ve KAGİDER tarafından takip edilerek, destekleniyor.

Sanofi Türkiye, Geleceğin Kadın Liderleri Projesi ile 2012 Communitas Ödülü'nü kazandı

Uluslararası Communitas Ödülleri, kaynaklarını içinde yaşadığı toplumun yararı için kullanan kişi ya da kurumlara veriliyor. Latince’de “toplumun yararı için bir araya gelen insan topluluğu” manasına gelen “communitas” ruhunu en iyi şekilde yansıttığı için Sanofi Grubu Türkiye’ye bu ödülü verdiklerini açıklayan Communitas Organizasyonu, toplumsal destek ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında dünyanın en prestijli ödül organizasyonları arasında yer alıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Beş büyük araştırmacı ilaç şirketinden yenilikçi antibiyotikler girişimi

Kamu ile birlikte hareket eden firmalar ihtiyaç duyulan bilgi paylaşımını başlatmak için 224 milyon avro (500 milyon lira) değerinde yeni...

Kapat