Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Eylül 2012, Çarşamba 14:06

Sanofi Türkiye, “Fırsat Eşitliği Modeli” sertifikasını aldı

“Kadın erkek eşitliğine duyarlı” kuruluşları sertifikalandırarak kamuoyunda farkındalık yaratmayı hedefleyen Fırsat Eşitliği Modeli’nin (FEM) pilot uygulaması tamamlandı. 2011’de KAGİDER ve Dünya Bankası desteği ile Türkiye’de hayata geçirilen FEM’e destek veren Sanofi Türkiye, değerlendirme sürecini en kısa sürede tamamlayarak sertifikasını aldı.

KAGİDER Başkanı Gülden Türktan’ın, Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser’in ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan’ın katıldığı ödül töreni 14 Eylül’de gerçekleşti. Sanofi Türkiye adına sertifika alan İK Direktörü Türkan Özcan, Sanofi‘nin çeşitlilik vizyonuyla özellikle kadın iş gücünü destekleyen projelere odaklandığını vurguladı ve şöyle devam etti:

“Dünyanın en büyük sağlık kuruluşlarından biri olan Sanofi, hem kadın çalışan istihdamıyla, hem de hayata geçirdiği uygulamalarla sağlık sektörünün öncü kuruluşlarından biri. Türkiye’de FEM kapsamında pilot şirketler arasında yer alan Sanofi olarak iş yaşamında kadınların rolünü artırmak ve kadın istihdamının artırılması için çalışmalar yapıyoruz. Bu alandaki başarılı uygulamalarımızla FEM’in ilk etabını başarıyla tamamladık. Sanofi kadın çalışan oranı ile dünya çapında sadece sağlık sektöründe değil, diğer kuruluşlar arasında da ilk sıralarda yer alıyor. Bu proje ile sahip olduğumuz bu ayrıcalıklı deneyimi tüm iş dünyası ile paylaşmayı hedefledik.”

Sanofi Türkiye İK Direktörü Türkan Özcan

Sanofi Türkiye’nin aldığı FEM sertifikası iki yıl süreyle geçerli olacak. İki yılın sonunda elde edilen gelişimleri kaydetmek ve sertifikanın geçerliliğini korumak üzere Sanofi Türkiye, bağımsız değerlendirmeye tabi tutulacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’nin yeni hastane markası Liv Hospital Ulus’un üst yönetimi belli oldu

Tıp dünyasında Türkiye markasını en üst noktaya taşımayı hedefleyen Liv Hospital Group, ilk hastanesini 2012 yılının sonunda İstanbul Ulus'ta açıyor.

Kapat