Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Sanofi Grubu Türkiye çalışanları obeziteye karşı koştu 12 Kasım 2012, Pazartesi 15:37

Sanofi çalışanları obeziteye karşı koştu

Son dört yıldır düzenli olarak Avrasya maratonuna katılan Sanofi Türkiye çalışanları, 11 Kasım pazar günü gerçekleşen olan 34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu’nda obeziteye karşı forma giydi. Maratona Sanofi Grubu Türkiyeyi temsilen toplam 67 çalışan katıldı. Organizasyonda 3 kişi 15 km, 20 kişi 8 km koşarken 24 kişi halk yürüyüşüne katılarak Boğaziçi Köprüsü’nü geçti.

Boğaziçi Köprüsü gişelerinin 300 metre gerisinden başlayan 34. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu, Beşiktaş, Eyüp ve Bakırköy güzergâhlarını takip ederek Sultanahmet At Meydanı’nda Mısır Dikilitaş’ının önünde son buldu.

Sanofi Grubu Türkiye çalışanları obeziteye karşı koştu

1973’den bu yana Avrasya Maratonu…

İlk olarak Tercüman Gazetesi tarafından 1973 yılında gündeme getirilen Asya’dan Avrupa’ya maraton fikri, 1979’da bir grup Alman turistin girişimiyle hayata geçti. 1 Nisan 1979 günü Boğaziçi Köprüsü’nde yapılan ilk kıtalararası maraton koşusuna toplam 74 kişi katılmıştı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
LÖSEV 14. Kuruluş yıldönümünü bin kişilik bir katılımla kutladı
LÖSEV, 14. yılını bin kişilik bir katılımla kutladı

1998 yılında kurulan LÖSEV, 14. kuruluş yıldönümünü İş Sanat'ta cemiyet hayatı ve sanat-iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı muhteşem bir gala...

Kapat