Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

LÖSEV 14. Kuruluş yıldönümünü bin kişilik bir katılımla kutladı 12 Kasım 2012, Pazartesi 15:21

LÖSEV, 14. yılını bin kişilik bir katılımla kutladı

1998 yılında kurulan Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), 14. kuruluş yıldönümünü İş Sanat’ta cemiyet hayatı ve sanat-iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı muhteşem bir gala ile kutladı.

7 Kasım akşamı gerçekleştirilen kutlamaya katılanlar büyülü bir atmosferde muhteşem bir gece geçirdiler. Sunuculuğunu Murat Başoğul’un yaptığı geceyi yaklaşık bin kişi izledi.

LÖSEV’in 14 yıllık kısa ama ulusal ve uluslararası düzeyde başarılarla dolu geçmişinin görsel olarak anlatılmasının ardından sahneye çıkan yönetim kurulu başkanı Pediatrik Hematolog Dr. Üstün Ezer yaptığı konuşmada,

“Hiçbir zaman pes etmedik, tek amacımız çocukların hak ettikleri tedaviyi almalarını sağlamak ve onları hayata bağlamak oldu. Lösemi tedavisinde ki başarıların %100’e çıkarmak için hızla artan kanser vakalarına karşı herkesin desteğini bekliyoruz.”

dedi. Konuşmasında bir de büyük müjde veren Dr. Ezer, Türkiye’nin hatta Avrupa ve Asya’nın en büyük onkoloji hastanesinin de temellerinin LÖSEV tarafından atıldığını, 2 yıl içinde hizmete gireceğini, bu hastanenin tamamen ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı. İzleyenlerden büyük alkış alan sunum sonunda son 10 yıldır LÖSEV’e aralıksız destek veren kurum ve kişilere Üstün İnsan Ödülleri dağıtıldı.

"Yaşama Sevinci Korosu" ve Zülfü Livaneli konseri izleyenleri büyüledi

Gecede sağlığına kavuşan lösemili çocuklardan oluşan “Yaşama Sevinci Korosu” ve Zülfü Livaneli konseri izleyenleri büyüledi. Finalde Zülfü Livaneli ve LÖSEV Yaşama Sevinci Korosu’nun birlikte seslendirdiği parçalar izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Lösemi gibi çok zorlu bir hastalıkla mücadelelerini başarıyla noktalayarak her biri bir mucize gerçekleştiren çocuklar, yaşama olan bağlılıkları, kararlılıkları ve azimleriyle tedavisi süren kardeşlerine ve tüm dünyaya umut aşılayarak, ümitleri yeşerttiler.

Geceden elde edilen gelir lösemili çocukların tedavilerine aktarıldı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Akıl Yoluyla Başarılı Olmanın İlkeleri - Art Markman
Akıl Yoluyla Başarılı Olmanın İlkeleri – Art Markman

Akıllıca düşünmek beyninizin nasıl çalıştığını öğrenmeyi ve günlük düşünme alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret sarfetmeyi gerektirir...

Kapat