Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

31 Ekim 2012, Çarşamba 15:58

Sandoz’dan çalışanlarına sağlık ve iyi yaşam girişimi

Sandoz, çalışanlarının sağlıklarını kontrol altına alma ve gelecekteki sağlık sorunlarını önleme fırsatı sunan sağlık ve iyi yaşam girişimini “Sağlıklı Yaşa” sloganıyla 15-21 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleştirdi. Sandoz, 3 üretim tesisi ve Merkez Ofis dahil olmak üzere çalışanlarına kişisel sağlıklarını kontrol etme konusunda yardımcı olmak üzere pek çok olanak sundu. Bunlar arasında sağlıklı yaşamı teşvik etme ve gelecekteki sağlık sorunlarını önlemeye yönelik pek çok bilgi, etkinlik ve öneri de yer aldı.

“Sağlıklı Yaşa” kapsamında Sandoz çalışanlarına yönelik birçok farklı etkinlik gerçekleştirildi. Çalışanların kemik ve diş taraması yapıldı, tansiyon, boy ve vücut kitle endeksi ölçümleri gerçekleştirilerek konu ile ilgili kendilerine bilgi verildi. Psikolojik danışmanlık programının lansmanı yapılarak çalışanların stres yönetimi konusunda desteklenmesi hedeflendi. Bunun yanı sıra Diyetisyen tarafından Sağlıklı Beslenme seminerleri düzenlendi. Ayrıca çalışanlar yoga eğitimi alarak zinde kalmanın ipuçlarını keşfettiler. 40 yaş üzeri erkek çalışanlar için PSA testi, kadın çalışanlar için ise mamografi kontrolü organize edildi.

“Sağlıklı Yaşa” girişimi, Sandoz’un faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde geniş bir tabana yayılarak aynı anda gerçekleştirildi. Girişimin 2013 yılında da birçok üretim tesisi ve çalışanın katılımıyla daha da büyümesi hedefleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Geleceğin bilim adamları bu yıl da İsviçre’de buluştu

Novartis tarafından her yıl düzenlenen BioCamp, bu yıl Türkiye’nin de içinde bulunduğu 21 ülkeden 60 öğrencinin katılımıyla Basel’de gerçekleşti.

Kapat