Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Aralık 2011, Pazartesi 14:02

Sandoz Türkiye’de Genel Müdürlük görevine Hakan Atay atandı

Eşdeğer ilaç pazarının öncü ismi Sandoz’da Genel Müdürlük görevine Hakan Atay atandı. Atay, 1 Aralık itibarı ile yeni görevinin başına geçti.

50 yıldan beri kaliteli ilaçları uygun fiyatla üreten ve 2005 yılından bu yana ilaç alanında Türkiye ihracat şampiyonu olan Sandoz’un, ihracatı ve üretimi ile ülke ekonomisine katkısını vurgulayan Atay, Türk ilaç pazarında son derece önemli gelişmelerin yaşandığı bu günlerde, Sandoz’un yeni ürünler sunarak Türk tıbbına hizmet etmeye devam edeceğini ifade etti.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamış olan Atay’ın, yine aynı üniversiteden Farmakoloji yüksek lisans derecesi bulunuyor. İş hayatına 1990 yılında Pfizer’de başlayan Atay, sırası ile Türkiye Pazarlama ve Satış Direktörlüğü, Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Sandoz’a katılmadan önceki yakın dönemde Pfizer’in Genel Merkezi New York’ta Gelişen Pazarlar bölümünde, Birinci Basamak İlaçlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Yine bu dönemde Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Türkiye odaklı olmak üzere çeşitli projelere liderlik etti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’nin en beğenilen ilaç firması yine Pfizer oldu

Pfizer Türkiye, Capital ve GfK Türkiye araştırma şirketi tarafından yapılan "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" anketinde, ilaç sektörünün en beğenilen şirketi...

Kapat