Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Ocak 2014, Pazartesi 15:10

Sandoz OTC Pazarlama Müdürlüğü’ne yeni atama

Yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri ile eşdeğer ilaç pazarının öncü ismi, ilaçta ihracat şampiyonu Sandoz Türkiye’de, OTC (Tüketici İlaçları) Pazarlama Müdürlüğü görevine İpek Özçırpıcı atandı.

Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nde tamamlayan Özçırpıcı,  The London School of Economics ve University of Southern California’da çift yüksek lisans yaptı. İş yaşamına Fortis’te Ürün Geliştirme Müdür Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra Siemens’e geçen Özçırpıcı, burada sırasıyla Pazarlama İletişimi Yöneticisi ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı.

İpek_Ozcirpici1

Ülker’de Kıdemli Marka Müdürü olarak yaklaşık  yıl çalıştıktan sonra ilaç sektörüne geçiş yaptı. Abdi İbrahim’de Sağlık Ürünleri Kategori Müdürlüğü görevini yürüten Özçırpıcı, Kasım 2013 tarihi itibariyle Sandoz OTC Pazarlama Müdürlüğü görevine getirildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
TR4 isimli ilaç kanser tümörlerini yok etmeyi başardı

İngiltere’de bilim insanları, kanser tümörlerin büyümesini ve tedaviden sonra yeniden ortaya çıkmalarına neden olan “kanser kök hücrelerini” yeni bir ilaçla...

Kapat