Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

31 Ekim 2011, Pazartesi 14:37

Sandoz, kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilir kalkınma alanındaki taahhüdünü ortaya koydu

Tüm paydaş ve iş ortakları ile etik kurallar çerçevesinde hareket eden ve ilişkilerini bu doğrultuda düzenleyen Sandoz Türkiye, İlerleme Bildirmi’nde 4 ana başlık olan İnsan Hakları, Çalışan Hakları, Çevre ve Yolsuzluğun Önlenmesi konularındaki performansını ortaya koyuyor. Birleşmiş Milletlerin katılımcı şirketlerden performanslarını somut veriler, hedef ve stratejilerle paydaşlara aktarmasını beklediği İlerleme Bildirimi, Sandoz Türkiye’nin kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilir kalkınmaya verdiği önemi gösteriyor.

Sandoz Türkiye İlerleme Bildirimi ile, kurumsal sorumluluk kavramını ne kadar sahiplendiğini ve tüm operasyonel süreçlerde ne şekilde uygulama koyduğunu detayları ile aktarıyor. Kurumsal sorumluluk yaklaşımını ve sürdürülebilir kalkınmaya olan inancını açık ve net bir şekilde ortaya koyan Sandoz Türkiye, İlerleme Bildirimi’nde yer alan hedeflerle de Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin gerekliliklerini doğru, şeffaf ve hesap verilebilir bir şekilde yerine getireceğini taahhüt ediyor.

Eşdeğer ilaç üreticisi bir firma olarak İnsan Hakları çerçevesinde, tüm hastaların yaşam kalitesini arttırmak üzere ilaca erişimlerini kolaylaştırmanın kendileri için öncelik taşıyan hedeflerden biri olduğunu vurgulayan Sandoz Türkiye Genel Müdürü Ali Toker;

“Kalite/maliyet dengesini sağlayarak yüksek kaliteli ürünlerin uygun maliyetle hastalara ulaştırılması için çalıştıklarını”

belirtti.

Sandoz Türkiye bu vizyon doğrultusunda hazırladığı İlerleme Bildirimi ile, sektöre, içinde bulunduğu topluma, paydaşlarına ve Ülkemize nasıl bir katkı sağladığını ortaya koyarak sürdürülebilir kalkınma için var gücüyle çalıştığına dikkat çekiyor.

Sandoz Türkiye tarafından hazırlanan rapora buradan ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bilim İlaç, Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü alan ilk ilaç firması oldu

Bilim İlaç, son 3 yıldır Avrupa'da, başvuran hiçbir firmanın alamadığı Avrupa Kalite Büyük Ödülü'ne layık görülen ilk şirket ve aynı...

Kapat