Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

31 Ekim 2011, Pazartesi 13:20

Bilim İlaç, Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü alan ilk ilaç firması oldu

Bilim İlaç, Avrupa’daki tüm sektörlerde “Büyük Ölçekli İşletmeler” kategorisinde, 2008’den bu yana “Büyük Ödül”e değer firma bulunamayan bu prestijli platformda; yüzde yüz yerli sermayeli bir Türk şirketi olarak “Büyük Ödül”ü Türkiye’ye kazandırdı.

25 Ekim 2011 tarihinde Münih’te BMW Welt’te düzenlenen görkemli ödül törenine katılan Bilim İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karaağaç ve Genel Müdürü Dr. Erhan Baş bu prestijli ödülü tüm ekip arkadaşları adına aldı. Büyük ödül, EFQM Yönetim Kurulu Başkanı Mark Duhem ve Bavyera Ekonomi Bakanı Martin Zeil tarafından verildi.

Bilim İlaç dünya devlerinden oluşan güçlü finalistleri geride bırakarak kazandığı Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nün yanı sıra; Müşteriler İçin Değer Katma, Süreçlerle Yönetim, Vizyoner, Dengeli Sonuçlar Gerçekleştirme, Esin Veren ve Bütünsel Liderlik kategorilerinde de Başarı Ödüllerini aldı. 1992 yılından itibaren verilmekte olan Avrupa Kalite Ödülü’nde bugüne kadar 4 ayrı kategoride birden Başarı Ödülü’ne layık görülen hiçbir kuruluş olmamıştı.

Bilim İlaç - Avrupa Kalite Büyük Ödülü

Türk ilaç pazarında etkin ve köklü bir konuma sahip ve yüzde yüz Türk sermayeli Bilim İlaç’ın Genel Müdürü Dr. Erhan Baş ödül töreninde, sürekli gelişmeyi güvence altına alarak ve tüm paydaşlarını başarıya ortak ederek yolculuklarına devam ettiklerini belirtti. Dr. Erhan Baş, Bilim İlaç’ta uyguladıkları Mükemmellik Modeli’ni geliştirerek yaygınlaştırmak, gerek sektör gerekse sektör dışındaki ulusal ve uluslararası kuruluşlara örnek olmak, yol gösterici rolü üstlenerek misyonlarını gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi. Dr. Erhan Baş,

“Çalışanlarımızla birlikte başarmayı ilke edinen bir kurum olarak, kuruluşumuzdan bu yana çok sayıda başarıya imza attık. Bugün de Avrupa’da layık görüldüğümüz bu prestijli ödülün şirketimize kazandırılmasının arkasında 2000’den fazla Bilim İlaç çalışanı ve aileleri var. Bu başarıyı onlara armağan ediyor ve hepsini yürekten kutluyorum.”

Türk ilaç sektöründen de bahseden Dr. Erhan Baş;

“Günümüzde ilaç sektöründeki büyüme gelişmiş ülkelerden gelişmekte olan ülkelere doğru kayıyor. Bu anlamda Türk ilaç sektörü dünya genelinden daha hızlı büyüyor. Türk ilaç sektöründe 300 firma faaliyet gösteriyor, bu sayının 90’ı yabancı, 210’u yerli ilaç firması… Bilim İlaç 3. sırada yer alıyor. İlk 10’da sadece üç yerli ilaç şirketi bulunuyor. Bilim İlaç olarak 2014 yılı sonuna kadar Türk ilaç pazarında ilk 2 firma arasında yer almak, ayrıca en fazla ihracat yapan yerli ilaç üreticisi olmayı hedefliyoruz. Son 5 yıldır pazarın en fazla büyüyen firması olduk; önümüzdeki 5 yılda da aynı performansımızı devam ettiriyor olacağız”

dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye Barolar Birliği üyelerinin sağlığı Universal Hastaneler Grubu’na emanet

Universal Hastaneler Grubu ile TBB arasında, birlik üyelerinin kaliteli sağlık hizmetlerine avantajlı koşullarda ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla bir anlaşma imzalandı.

Kapat