Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

31 Ekim 2011, Pazartesi 12:56

Türkiye Barolar Birliği üyelerinin sağlığı Universal Hastaneler Grubu’na emanet

Universal Hastaneler Grubu ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) arasında Türkiye çapında 70 bin avukatın kaliteli sağlık hizmetlerine kolay ve avantajlı koşullarda erişmesini sağlayacak bir anlaşma imzalandı. Anlaşma, Türkiye Barolar Birliği üyelerinin, özel sağlık sektörünün önemli temsilcilerinden Universal Hastaneler Grubu’nun hizmetlerinden doğrudan yararlanmasını amaçlıyor. Anlaşmaya Universal Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Genel Müdürü Mahir Turan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Vedat Ahsen Coşar ve İstanbul Barosu Başkanı Doç. Dr. Av. Ümit Kocasakal imza attı.

Universal Hastaneleri Grubu’nun TBB üyelerine sağladığı sağlık hizmetlerine dair açıklama yapan Universal Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu toplantı sırasında şunları söyledi:

“Çağımızın yoğun koşulları altında görev yapan tüm TBB üyelerinin sağlığı bundan böyle Universal Hastaneler Grubu’na emanet. Böyle bir anlaşma yaparak Türk hukuk sisteminin gelişmesine katkı sağlayan bir ekibin sağlığı ile ilgili sorumluluğu taşımaktan memnuniyet duyuyoruz.”

İstanbul’da 30 bin, Türkiye çapında 70 bin avukata Türkiye’nin birçok ilinde iyi ve kaliteli hizmet verecek olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Universal Hastaneler Grubu Genel Müdürü Mahir Turan aşağıdaki bilgileri aktardı:

“Türkiye çapında 13 hastane ile faaliyet gösteren Universal Hastaneler Grubu olarak yenilikçi uygulamalarımız ile tüm Türkiye’de dünya standartlarında sağlık hizmetlerinin sağlanmasına öncülük ediyoruz. Yatırımlarımızla, yüksek kalitedeki sağlık hizmetlerinin toplumun her kesimi için erişilebilir olmasını gözetiyoruz. TBB ile imzaladığımız anlaşma, bu yönde yürüttüğümüz çalışmalar açısından çok önemli. Bundan böyle, Türkiye çapında 70 bin avukata İstanbul’daki 5 hastanemiz ile Bursa, Diyarbakır, İzmir, Karabük, Konya Ereğli, Malatya ve Manisa’daki hastanelerimizde hizmetlerimizi avantajlı koşullarda ulaştırabileceğimiz için mutluyuz.”

Bu anlaşma ile üyeleri için bir hizmete daha imza attıklarını belirten Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Ahsen Coşar anlaşma hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Bir meslek örgütü olarak Türkiye Barolar Birliği, avukat merkezli hizmet anlayışı ilkesini esas alarak, sosyal yardım ve dayanışma projeleri ile her zaman yanında olduğu üyelerinin sağlık sorunlarının çözümü konusunda bir hizmete daha imza atmıştır. İstanbul’dan başlayan bu hizmet, genişleyerek tüm Türkiye’de yaygınlaştırılacaktır.”

Anlaşmanın sadece İstanbul’ da değil tüm Türkiye’deki meslektaşlarına hizmet amacı ile yapıldığını söyleyen İstanbul Barosu Başkanı Doç. Dr. Av. Ümit Kocasakal söyle konuştu;

“Meslektaşlarımıza ileri standartlarda sağlık hizmeti sağlayabilmiş olmanın mutluluğu içindeyiz. Öyle umuyoruz ki, bu çalışmalarımızı yaygınlaştırarak sadece İstanbul’daki avukatlar için değil, tüm meslektaşlarımız için bir güvence haline getireceğiz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MediaCat Communication Institute’dan ilaç sektörüne özel workshop

Novartis Onkoloji İş Bölüm Müdürü Tuba Albayrak'ın katılımı ile 13 Aralık'ta Ceylan Intercontinental Hotel'de greçekleşecek etkinlikte farmasötik pazarlamada yeni trendler...

Kapat