Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

29 Ağustos 2013, Perşembe 15:00

Sağlıkta şiddeti çözecek formül

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a karşı yapılan şiddet girişimine “Yumruklanınca ne kadar anlamlı bir tepki göstermişsiniz. Savcı, hakim nasıl salar saldırganı?” diyen İzmir Tabip Odası yıllardan beri, savaşta bile dokunulamayan  hekimler ve sağlık çalışanlarının dövüldüğünü hatta öldürüldüğünü hatırlattı.

“Bırakın yumruğu, hekimleri bıçakla kovalayan bile isabet ettiremeyince tutuklanmıyor” diyen Tabip Odası haziran ayında çıkarılan Torba Yasaya her şeyin girdiğini ama şiddete karşı cezaların girmediğini vurguladı.

Tabip Odası açıklamasını “Size geçmiş olsun Sayın Bekir Bozdağ! Ama biz hekimlere de yıllardır, aylardır geçmiş olsun! Sayın Bekir Bozdağ! Bugünlerde biz hekimleri en çok siz anlarsınız Sayın Bakan, keşke tam da bu sıra, kısa süre de olsa Sağlık Bakanı olsanız da, biz sağlık çalışanlarına dönük şiddete karşı alınabilecek önlemlerin alınmasını sağlasanız Sayın Bakan” diyerek bitirdi.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Reçetesiz ilaç öldürüyordu

Bursa’da, doktoruna danışmadan ilaç alan ve vücudu alerjik reaksiyon gösterince bilinci kapanan işadamı, ölümden döndü. Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu Akılcı...

Kapat