Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Temmuz 2011, Çarşamba 14:51

Sağlıkta İnovasyon Ödülü Dr. Said Haifawi’nin

Siemens Sağlık sektörü, ülkemizde sağlık sektörüne katkıda bulunmuş başarılı isimleri ödüllendiriyor. Bu kapsamda, 21 Haziran 2011 tarihinde düzenlenen bir törenle ilk kez verilen Sağlıkta İnovasyon Ödülü, International Hospital Kurucusu Dr. Said Haifawi’ye takdim edildi.

1964 yılında mezun olduğu İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi sonrası Londra’da eğitimini sürdüren Dr. Said Haifawi, o tarihten bu yana hem Türkiye’de hem de Birleşik Arap Emirlikleri’nde sektörün gelişimi için çaba sarf eden bir isim olarak öne çıkıyor. Siemens AG Sağlık Sektörü Görüntüleme ve Tedavi Sistemleri Dünya CEO’su Bernd Montag’ın da katıldığı ödül töreninde görüşlerini dile getiren Siemens Türkiye Sağlık Direktörü T.Ufuk Eren;

“Modern özel hastane işletmeciliğini ülkemize getiren ve ileri tıp teknolojilerinin Türkiye’ye getirilmesinde ilklere imzasını atmış olan bir isme bu ödülü vermekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum”

diye konuştu. Eren, bu yıl ilk kez verilen ödülün önümüzdeki yıllarda da sektörün önemli isimlerine takdim edileceğini sözlerine ekledi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Süleymaniye Kadın ve Doğum Hastalıkları Hastanesi’ne ek hizmet binası

İPKB, Süleymaniye Kadın ve Doğum Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kazlıçeşme Semt Polikliniği'nin yerine 51 yataklı 9 katlı yeni ek...

Kapat