Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Temmuz 2011, Çarşamba 13:20

Süleymaniye Kadın ve Doğum Hastalıkları Hastanesi’ne ek hizmet binası

İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında; Zeytinburnu Süleymaniye Kadın ve Doğum Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ek hizmet binası yapıyor.

Kazlıçeşme Semt Polikliniği yıkılarak yerine yapılacak olan yeni hizmet binası 8 bin 191 metrekare toplam inşaat alanına sahip olacak. 3 bodrum, 2 zemin ve 4 normal kat olmak üzere 9 kat olarak planlanan yeni binanın, Mayıs 2012 tarihinde hizmete girmesi hedefleniyor.

Ek hizmet binası, 42 yatak (iki kişilik oda), 6 yatak (tek kişilik oda) ve 3 yatak (suit oda) olmak üzere toplam 51 yatak kapasitesine sahip olacak. 9 katlı hastane binasında 14 poliklinik, 2 ameliyathane, 1 yoğun bakım odası, acil servis (Müşahede odası, triaj ve küçük müdahele odası), radyoloji (Röntgen, mamografi, ultrason odaları), merkezi sterilizasyon, 44araçlık otopark, sığınak, kafeterya, mutfak ve klima santrali yer alacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Monaliz lansmanı gerçekleştirildi

Deva Holding, mometazon furoat etken maddeli ürünü Monaliz'in Pazarlama & Satış ekibi lansmanını 08-11 Haziran 2011 tarihleri arasında Green Park...

Kapat