Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

21 Ağustos 2013, Çarşamba 10:13

Sağlıkta ‘90 Gün’ projesi başladı

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun “90 Gün Projesi” Çanakkale Devlet Hastanesinde start aldı. Proje kapsamında, Çalışan ve Hasta İletişimi, Kurumsal İtibar Yönetimi, Hastane Hizmetleri Değerlendirmesi konularında çalışmalar yapılacak.

‘Hedeflerle yönetim ilkesine‘ dayanan bir yönetim çalışması olan 90 gün projesi, 90 gün gibi bir sürede İl Genel Sekreterlikleri’nin ve Merkez Yönetim Teşkilatı’nın koordineli çalışmaları sonucu kamu hastanelerine ilişkin bazı yeniliklerin hayata geçirilmesini hedefliyor. Tüm Türkiye ile birlikte Çanakkale Devlet Hastanesinde de start alan proje kapsamında, çalışmalar da hızla başladı. “90 Gün “çalışması çerçevesinde, Çanakkale Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Hakan Çetin, Müdür Yardımcısı Ayşe Çimentepe, Başhemşire Temsilcisi Ümmüş Özdirek ve Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Duygu Erol, trafik kazası geçiren ve hastanede yapılan tedavisinin ardından taburcu olan Ali Hikmet Bozkurt’u evinde ziyaret etti. Ziyarette, Bozkurt’un hastane ile ilgili düşünceleri alınarak, tedavi sürecinin seyri incelendi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Acil servisteki doktor yoğunluktan istifa ediyor

Son model cihazlarla donatılan 150 yataklı devlet hastanesinde pratisyen yetersizliği hizmet kalitesini olumsuz yönde etkiliyor. 112 acil ambulansla hastalara refakat...

Kapat