Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Mayıs 2012, Pazartesi 14:25

Sağlık turizminin nabzı İstanbul’da atacak

Teşvikleri ve yüksek teknolojik standartlara sahip sağlık tesisleri ile her geçen gün sağlık turizminin en cazip rotalarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye, çok önemli bir uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bosphorus Event Management tarafından organize edilen Uluslararası Sağlık Turizmi Forumu, 15-17 Haziran 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Toplam 8 ülkeden 100’ün üzerinde firma temsilcisinin katılacağı forumda, ikili görüşmelerle işbirliği imkanları aranacak.

Teşvikler ve yeni tesisler avantaj sağlıyor

Komşu ülkelerin büyük kısmında son yıllarda sağlık alanında giderek düşen hizmet kalitesi ve yükselen fiyatlar sebebiyle bu ülkelerden Türkiye’ye çok sayıda hastanın geldiğini anlatan Bosphorus Event Management Direktörü Mert Akkök,

“Kendi ülkelerinde alamadıkları ya da çok yüksek bedellerle alabildikleri sağlık hizmetlerini yurt dışında almak isteyen hasta ve yakınlarının dünyada en çok tercih ettikleri ülkeler arasında Almanya, İsviçre, İsrail ve Ürdün geliyor. Ancak Türkiye de bu alanda hızla gelişiyor. Özellikle yurt dışından hasta getiren kliniklere uygulanan teşvikler, Türk Havayolları ile bu amaçla seyahat eden yolculara uygulanan indirimler ve sayısı hızla artan yüksek teknolojik standartlara sahip sağlık tesisleri Türkiye sağlık turizmi konusunda avantajlı konuma getiriyor.”

dedi.

İşbirliği imkanları görüşülecek

Kavacık’taki Limak Eurasia Hotel’de düzenlenecek olan Uluslararası Sağlık Turizmi Forumu’nda özel olarak Rusya ve BDT ülkelerine odaklandıklarını ifade eden Akkök,

“Foruma Rusya, Ukrayna, Belarus, Litvanya, Tataristan ve Kazakistan’ın yanı sıra ABD ve Almanya’dan da sağlık kuruluşları katılıyor. Forumda ikili görüşmeler yapılacak, işbirliği imkanları görüşülecek. Özellikle sağlık turizmi acentaları, asistans merkezleri ve kendisine Türkiye’de partner arayan bazı uluslararası klinik temsilcilerinin katılacağı forumun işbirlikleri açısından çok verimli geçeceğine inanıyoruz.”

diye konuştu. Mert Akkök, ilki Rusya ve BDT ülkelerine yönelik düzenlenen Uluslararası Sağlık Turizmi Forumu’nun önümüzdeki aylarda Ortadoğu ve Balkan Ülkeleri’ne yönelik olarak da düzenleyeceklerini ifade etti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
TBMM İnternet Komisyonu BRSHH’ın deneyimlerinden yararlanacak

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ni ziyaret etti.

Kapat