Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

29 Mayıs 2013, Çarşamba 11:18

Sağlık kayıtları artık cepte tutulabilecek

Avea, mobil sağlık alanında “mymediks” uygulamasıyla sağlıkta daha güvenli ve daha pratik bir dönemin kapıları açılıyor.

Mymediks kullanıcıları, tansiyon, şeker, ateş, solunum, gibi sağlık ölçümlerini detaylı olarak saklamanın yanı sıra; geçirdikleri hastalıklardan alerjilere; ameliyatlardan kullandıkları ilaçlara, uygulanan geçmiş tedavilere kadar tüm detayları cep telefonlarında kayıt altında tutabilecekler. Aynı zamanda hastane, doktor ve randevu kayıtlarını uygulama üzerinden takip ederken, gerektiğinde bu bilgileri gittikleri doktor ya da hastanelerle de online olarak paylaşabilecek.

Uygulama, tansiyon, şeker, ateş, solunum, gibi sağlık ölçümlerini detaylı olarak saklamanın yanı sıra; kişilerin geçirdikleri hastalıklardan alerjilere, ameliyatlardan kullandıkları ilaçlara kadar uygulanan tüm geçmiş tedavilere ve yapılan bütün testlere ait detayları kaydederken; sağlık harcamalarını ve sağlık sigorta bilgilerini de takip etme imkanı tanıyor. Kişiler, doktor ve randevu kayıtlarını uygulama üzerinden takip edip randevu takvimlerini yönetebilecekleri gibi, bu kayıtları 7/24 güncelleyerek gerektiğinde gittikleri doktorlar ya da hastanelerle de online olarak paylaşabilecekler.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Çin, HFMD için aşı üretmeyi başardı

Yeni aşı, çocukları el, ayak ve ağız hastalıklarına karşı koruyacak. Çinli bilim adamları, çocuklarda ölümcül olma ihtimali olan el, ayak ve ağız hastalıklarına(HFMD)...

Kapat