Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Eylül 2011, Çarşamba 17:13

Sağlık Bakanı “Türkiye’nin Sağlık Televizyonu” HTV’yi ziyaret etti

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, 2 Ekim Pazar günü yayın hayatına başlayacak olan sağlık televizyonu HTV’yi ziyaret etti. Ziyaretinde "Sağlıkta Bu Hafta" programına da konuk olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "HTV’nin sağlığın geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum" dedi.

HTV’yi ziyaretinde, Yönetim Kurulu Üyeleri Gültekin Uçkun ve İlhan Kırıt’tan bilgi alan ve televizyon binasını gezen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, HTV’ye yayın hayatında başarılar dileyerek,

"Bu TV kuruluşuna karar veren, sermaye koyan, aklını koyan, mutfağında çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Biz de Sağlık Bakanlığı olarak bir sağlık televizyonu kurulmasının faydalı olacağını düşünmüştük"

dedi.

Sağlık Bakanı Akdağ, sözlerine şöyle devam etti:

"Bizim Sağlık Bakanlığı olarak televizyonculukla uğraşmamız elbette kolay değil. Bu sebeple, sağlık promosyonunun, hizmetlerinin, sağlıklı yaşam bilincinin halka aktarılması açısından da, HTV’nin çok yararlı olacağını düşünüyorum."

Nuri Çolakoğlu liderliğindeki bir ekip tarafından yayına hazırlanan HTV’yi ziyareti sırasında İç Yapımlar Direktörü Sibel Güneş’in hazırlayıp sunduğu "Sağlıkta Bu Hafta" programına konuk olan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, programda bir soru üzerinde devletin sağlık hizmetlerindeki performansını değerlendirdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ - HTV - Sağlıkta Bu Hafta

2 Ekim’de yayınlanacak programda, Bakan Akdağ

"Biz göreve geldiğimizde Türkiye’deki sağlık hizmeti 10 üzerinden 3 alırdı. Şimdi Türkiye’nin sağlık sistemi, vatandaşın sağlığa erişimi, hakkaniyet ve hasta memnuniyeti açısından artık 10 üzerinden 8 alıyor. Ustalık döneminde ise bunu 10 üzerinden 9’a çıkartırız"

diye konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı glukometreler ile ilgili bir açıklama yayınladı

Duyuruda, ulusal bir gazetede "Ucuz glukometre candan edebilir" başlığıyla yer alan haberle ilgili olarak bir açıklamanın yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

Kapat