Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Mart 2011, Çarşamba 15:06

Roche, UNICEF’e verdiği desteği sürdürüyor

2006 yılından bu yana UNICEF’in Türkiye’de çocuklara yönelik yürüttüğü kampanyalara destek vererek bu sosyal sorumluluk projesini her yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nda Türk hekimlerine armağan eden Roche Türkiye, çalışanlarının kampanyaya ilişkin farkındalığının artırılması amacıyla bu yıl, çalışanlarının çocuklarına yönelik üçüncü resim yarışmasını düzenledi. 2009’da “Çocuk Gözüyle Mikrop”, 2010’da “Çocuk Gözüyle Doktor” konularını seçen Roche Türkiye’nin bu yılki yarışma teması, Roche’un UNICEF Türkiye yararı için dahil olduğu, çocukların geleceğine katkıda bulunma amacı taşıyan “Stars of İstanbul”dan esinlenerek, “Geleceğin Yıldızı Sensin! Ne Olmak İstersin?” olarak belirlendi. Roche çalışanlarının çocukları, gelecekte gerçekleştirmek istedikleri hayallerini yansıttıkları resimlerle, UNICEF ‘in Okul Öncesi Eğitim kampanyasına destek olmak için yarıştılar. 45 çocuğun katıldığı resim yarışmasında yer alan resimler, Roche Türkiye’nin Maslak’taki merkez ofisinde sergilenirken, 8 adet de Başarı Ödülü verildi. Yarışma jürisinde Bahçeşehir Üniversitesi Prof.Dr Haluk Gürgen, ünlü ressam İsmail Acar, Zarakol İletişim Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Necla Zarakol, Roche Türkiye Genel Müdürü Suha Taşpolatoğlu ve Roche Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Kamil Işıldak ve yer aldı.

Başarı ödülü alan çocuklar, yarışmanın jüri üyelerinden olan ünlü ressam İsmail Acar ile birlikte bir atölye çalışmasına katılım ödülü kazandı. 1 Eylül – 30 Kasım 2011 tarihleri arasında çocuklara parlak bir gelecek sunmak için hayata geçirilecek Stars of Istanbul sosyal sorumluluk projesine de destek verecek olan Roche Türkiye’nin üç boyutlu dev yıldızı da İsmail Acar tarafından tasarlanacak.

Roche Türkiye Genel Müdürü Süha Taşpolatoğlu, 2006 yılından bu yana UNICEF Kampanyalarına bağışta bulunduklarını ve çocukların da bu konudaki duyarlılığını artırmak amacıyla resim yarışması düzenlediklerini belirterek, “

Şirketimiz, gerçekleştirdiği kapsamlı sosyal sorumluluk faaliyetleriyle toplum üzerinde sürdürülebilir bir etki yaratmayı amaçlamaktadır. Şirketimizin 2009 ve 2010’da, Dow Jones endekslerinde sağlıkta “Süper Sektör Lideri’’ olarak değerlendirilmesi bizi sürdürülebilirlik açısından sektörümüzde dünyadaki bir numaralı şirket konumuna yükseltmiştir. Gerçekleştirdiğimiz toplumsal sorumluluk ve destek faaliyetlerinde iş yaklaşımımızla tutarlılık gösteren kriterleri uyguluyor ve yarattığımız toplumsal etkiye odaklanıyoruz. Sağlam bir gelecek oluşturmamızın yolu, çocuklarımızın sağlığını ve eğitimini titizlikle gözetmemizden geçiyor. Roche olarak bu konuda çok kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz ve UNICEF’e verdiğimiz destek bu katkıların önemli bir boyutunu oluşturuyor. Roche Türkiye olarak geçtiğimiz yıllarda UNICEF aracılığıyla Eskişehir, Vadişehir’de yeni bir anaokulunun teçhizatı ve düzenlemesini tamamlayarak, bu okulun tamamen eğitime açılabilmesine katkıda bulunduk. Bu yıl amacımız, çocuklarımızı geleceğin yıldızları olarak görmemizden yola çıkarak çalışanlarımızın çocuklarının gelecekle ilgili hayallerinin resmini çizerek imkanı olmayan miniklerin geleceğine ışık tutabilmesidir” dedi.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık bilimleri ve teknolojileri alanında inovasyon ödüllendirilecek

Üniversitelerde, küçük ve orta boy işletmelerde, sanayi kuruluşlarında yürütülmekte olan uygulamalı çalışmaların teşvik edilmesi ve duyurulması amacıyla Teknovasyon 2011 inovatif...

Kapat