Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Mart 2011, Çarşamba 15:01

Sağlık bilimleri ve teknolojileri alanında inovasyon ödüllendirilecek

Pfizer’in ülkemizde Ar-Ge ortamının geliştirilmesi ve ilaç keşfinin önünün açılması hedefiyle 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi ile başlattığı stratejik işbirliğinin somut adımlarından biri daha atılıyor. Ocak 2010’da Hacettepe Teknokent’te Ar-Ge ofisi açan Pfizer, Hacettepe Teknokent tarafından düzenlenen inovatif proje yarışması Teknovasyon 2011’de sağlık bilimleri alanında ödül verecek.

Teknovasyon 2011’de, “Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri” alanında yeni bir ürün/teknoloji geliştiren, maliyet düşürücü ve/veya standart yükseltici mahiyette yeni teknolojiler uygulayan, dünyadaki mevcut yeni teknolojileri Türkiye koşullarına uyarlayan, Türkiye’de mevcut teknolojik alt yapının ve birikimin gelişmesine katkıda bulunan, teknolojik bilginin ticari bir ürüne dönüşmesine öncülük eden projeler değerlendirilecek.

Başvuruların 18 Mart 2011 tarihine kadar açık kalacağı yarışmada, dereceye girecek projelere “Pfizer Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri” nakdi ödüllerinin verilmesinin yanı sıra, projelerin Hacettepe-KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde yer alması için öncelik tanınacak. Tüm Türkiye’den yenilikçi fikirlerin ve bilimsel projelerin destekleneceği bir buluşma platformu olan yarışmanın ödül töreni ise 10 Mayıs 2011’de Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Pfizer Türkiye Genel Müdürü Melih Memecan, Pfizer-Hacettepe Üniversitesi İlaç Ar-Ge İşbirliği Projesine dikkat çekerek, “Ülkemizin sağlık alanında güçlü bir bilimsel kapasiteye sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu kapasitemizin dünyaya açılarak rekabet gücümüzün yükselmesi ve dünyada gelişen yeni teknolojilerin ülkemizde uygulanabilir olması için uygun bir inovasyon ortamının gelişmesi önemli. Bu seviyede de üniversite – endüstri ve devlet işbirliği en kritik konu. Hacettepe ile kurduğumuz Ar-Ge işbirliğiyle Pfizer ve Hacettepe bilim insanlarının dünya sağlığına hizmet edecek temel araştırma projeleri geliştirebilmelerini amaçlıyoruz. Hacettepe Teknokent’te, bu özgün yapıyı yürütmek üzere kurduğumuz Ar-Ge ofisi de dünya ilaç Ar-Ge ağı ve Hacettepe bilim insanları arasında bir köprü oluşturuyor. Ülkemizde inovasyonun gelişmesine verdiğimiz önem doğrultusunda Teknovasyon 2011’de Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri alanında inovasyonu ödüllendiriyoruz” diye konuştu.

Teknovasyon 2011’e Kimler Başvurabilir?
Yenilikçi fikirlerin ve bilimsel projelerin desteklenmesini, yürütülen bilimsel ve teknik araştırma sonuçlarının sanayide uygulanmasını ve ödül kazanan projelerin Hacettepe Üniversitesi Teknokent bünyesinde gerçekleştirilmesini amaçlayan Teknovasyon 2011’e Türkiye’nin dört bir yanındaki özel veya tüzel kişiler, üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler, akademisyenler ve araştırmacılar katılabilecek. Kişisel, kuruluş veya bir proje ekibi olarak başvuru yapılabilen yarışmaya başvurular, www.teknovasyon.com.tr adresinden yapılabiliyor. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.facebook/PfizerInovasyon isimli facebook sayfasından ulaşabiliyor.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Boehringer Ingelheim Türkiye, alternatif kanallarda yenilikçi bir uygulama başlatıyor

Boehringer Ingelheim Türkiye, geliştirdiği "Alternatif Kanallar Projesi" ile dijital kanalları bütünsel bir proje içerisinde çözümleyerek doktorların medikal bilgi ihtiyaçlarını daha...

Kapat